sms, telefon, komórka,

i

Autor: JESHOOTS-com/Pixabay.com

Podszywają się pod Pocztę Polską! Uwaga na oszustów!

2020-04-29 11:05

Epidemia koronawirusa poniekąd wymusza na nas, by więcej spraw załatwiać za pośrednictwem internetu. Niestety, obecna sytuacja to także czas wzmożonej aktywności oszustów, którzy chcą wykraść nasze dane osobowe. Tym razem przestępcy podszywają się pod Pocztę Polską. Zobacz, co zrobić, by nie dać się oszukać.

Możliwości jakie oferuje nam świat wirtualny są olbrzymie, a dzięki nim społeczna kwarantanna jest łatwiejsza do przeżycia. Należy jednak pamiętać, że internet to nie tylko wielkie udogodnienie, ale również szereg zagrożeń. W dobie epidemii pojawili się oszuści, którzy wykorzystując nasze obawy i brak możliwości skontrolowania wszystkich informacji, chcą wyłudzić nasze dane osobowe albo pieniądze.  

Sprawdź też: Odmrażanie gospodarki. Rząd otwiera GALERIE HANDLOWE! Zobacz, od kiedy

Najczęstszym  sposobem oszustów jest tak zwany phishing  Ofiara otrzymuje wiadomość, najczęściej pochodzi ona od instytucji, która budzi nasze zaufanie. Otrzymana treść ma zastraszyć użytkownika, tak by przestał racjonalnie myśleć  i kliknął w podany link. Takie wiadomości najczęściej zawierają nakaz zapłaty czy wymóg podania danych osobowych, aby nie utracić dostępu, na przykład do maila. Po kliknięciu w link ofiara jest przekierowana na fałszywą stronę, gdzie zostanie poproszona o podanie swoich danych. Należy bezwzględnie pamiętać, aby nigdy tego nie robić, a banki i inne instytucje nie wysyłają takich wiadomości. Pozyskane w ten sposób informacje mogą zostać wykorzystane do wzięcia na ofiarę kredytu czy włamania się na konto bankowe.

Czytaj również: Kiedy otwarta będzie Ikea i inne sklepy z meblami? Znamy odpowiedź!

Poczta Polska przestrzega, że o wysyłanych rzekomo przez nich SMS-ach. Cyberprzestępcy rozsyłają SMS z informacją o dezynfekcji paczki. Po wejściu w złośliwego linka ukazuje się strona śledzenia przesyłki wraz z informacjami o dezynfekcji ,za której przyśpieszenie trzeba dopłacić

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze