Nauczyciele

i

Autor: 14995841 / CC0 / pixabay.com

Podwyżki dla nauczycieli od 1 września. Sprawdź ich wysokość

2022-07-11 9:27

Przemysław Czarnek zapowiedział podwyżki dla nauczycieli. Minister edukacji i nauki poinformował, że nauczycielskie pensje wzrosną w nowym roku szkolnym o około 20%.

Pensje nauczycieli zostaną podniesione

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek był gościem Programu 1. Polskiego Radia. Podczas audycji podkreślił, że wszystko jest już ustalone. Zapowiedział, że zasadnicze wynagrodzenie, które aktualnie wynosi  2 950 zł brutto - zostanie podniesione do kwoty 3 440 złotych brutto.

Przemysław Czarnek wspomniał również o sytuacji dzieci z Ukrainy. Zaznaczył, że w nadchodzącym roku szkolnym może pojawić się ich więcej. Poinformował, że w minionym roku do polskiego systemu szkolnictwa trafiło ponad 200 000 dzieci - z czego 160 000 do szkół a 40 000 do przedszkoli.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

"NIE" dla nauki zdalnej

Minister szacuje, że w nadchodzącym roku szkolnym liczba ukraińskich dzieci może powiększyć się o kolejne 200 000. Zapewnił jednak, że system, który został stworzony we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA), kuratoriami oświaty oraz samorządami jest elastyczny. Co za tym idzie - jest przygotowany jest na przyjęcie dzieci z Ukrainy.

Szef resortu edukacji poinformował również, że nauka w trybie zdalnym nie jest brana pod uwagę w perspektywie nadchodzącego roku szkolnego.

Sonda
Wolisz naukę zdalną czy stacjonarną?
Najnowsze