Justyna Orłowska

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Justyna Orłowska, szefowa GovTech Polska na Impact'22

Impact'22. Czy nauka zdalna zostanie po pandemii? Szefowa GovTech Justyna Orłowska wyjaśnia

2022-05-13 10:57

Dwa lata pandemii koronawirusa wymusiło na nas zmianę trybu życia. Rozwiązania, które jeszcze nie dawno wydawały się fanaberią, z dnia na dzień stały się normą. Błyskawicznie wdrożono nowe rozwiązania technologiczne. Edukacja momentalnie przestawiła się na edukację zdalną. Czy doświadczenia z ostatnich dwóch lat możemy wykorzystać po zniesieniu obostrzeń? Zapytaliśmy o to Justynę Orłowską, szefową GovTech Polska.

Bezcenna nauka stacjonarna

Ekspertka przyznała, że to co buduje społeczności szkolne to jest kontakt osobisty z drugim człowiekiem. Szkoła jest społecznością ludzi to są: nauczyciele rodzice, uczniowie, to są wszystkie gremia, które uczestniczą w życiu szkoły, po to żeby przygotować młodych ludzi do tego co ich czeka w przyszłości - mówiła ekspertka w rozmowie z Super Biznesem podczas kongresu Impact'22. 

Justyna Orłowska Impact22 - Czy zdalna edukacja zostanie po pandemii?

- Nauka zdalna jest interesująca i potrzebna w momencie kiedy byśmy chcieli uatrakcyjnić zajęcia zwłaszcza z osobami, które nie mogą dotrzeć jednocześnie do każdego miejsca w Polsce. Zdalne łączenie można wykorzystywać do prowadzenia zajęć jednocześnie dla wielu szkół - dodała Orłowska, ale to co buduje społeczność szkolną to właśnie osobiste relacje w placówkach - zaznaczyła. 

Uczymy o sztucznej inteligencji

Orłowska poinformowała, że GovTEch razem z ministerstem edukacji rozwija program dla szkół podstawowych "Laboratoria przyszłości", w ramach, którego dostarczany jest do szkół nie tylko sprzęt, ale -jak podkreśliła- mamy środki na edukację i szkolenia dla tych uczniów m.in. na temat tego na czym  polega sztuczna inteligencja jak ją można zastosować w codziennym życiu czy jak można zautomatyzować podlewanie kwiatków - tylko wyobraźnia nas może ograniczyć w kreatywności jeśli chodzi o wykorzystanie nowoczesnych technologii w edukacji - podsumowała ekspertka. 

Czytaj także: Rewolucja dzieje się na naszych oczach! Roboty coraz częściej zastępują człowieka

Kim jest Justyna Orłowska?

Justyna Orłowska to ekspert od zarządzania funduszami i finansami korporacyjnymi. Doświadczenie zdobywała w cenionych na całym świecie spółkach konsultingowych, takich jak Capital One Advisers, Ipopema Securities, Enterprise Investors czy EY, gdzie realizowała szereg projektów związanych z analityką w obszarze bankowości inwestycyjnej ze szczególnym uwzględnieniem rynku private equity w regionie CEE. W październiku 2016 roku dołączyła do zespołu doradców Ministra Rozwoju, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie innowacyjnymi projektami cyfrowymi – MinFinTech i Lektury.gov.pl. Pełniła także funkcję doradcy premiera ds. innowacji i finansów. W kwietniu została mianowana dyrektorem pionierskiego programu GovTech Polska, którego zadaniem jest optymalizacja warunków do wdrażania cyfrowej rewolucji w administracji publicznej poprzez zaangażowanie startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, które dzięki swoim nowatorskim rozwiązaniom sprawią, że współpraca na linii obywatel – instytucje państwowe będzie prostsza, szybsza i efektywniejsza.

Sonda
Nauka zdalna przynosi efekty?

Kongres Impact’22 to jedno z najbardziej prestiżowych i znaczących wydarzeń organizowanych w naszej części Europy. Przez dwa dni w stolicy Wielkopolski, tysiące przedsiębiorców, naukowców i przedstawicieli administracji publicznej dyskutuje na temat możliwości maksymalnego wykorzystania szans, jakie polskiej i europejskiej gospodarce stwarza technologiczna rewolucja.

Najnowsze