Rewolucja w kodeksie pracy 2022. Obowiązkowe testy i krótsze zasiłki. Co jeszcze? [LISTA]

i

Autor: pixabay.com Rewolucja w kodeksie pracy 2022. Obowiązkowe testy i krótsze zasiłki. Co jeszcze? [LISTA]

Roboty w dziale kadr. To nie opowieść Lema, to rzeczywistość

2021-12-29 8:54

Przestawiając firmy na pracę zdalną, covid wywołał gigantyczny skok inwestycji w nowe technologie HR - pisze środowa "Rzeczpospolita".

Kandydat zgłaszający się do pracy coraz częściej prowadzi wstępne rozmowy z chatbotem, zaś automatyczny system wykorzystujący sztuczną inteligencję sprawdza jego umiejętności i to, czy będzie pasował na dane stanowisko. Jeśli tak, to internetowa platforma pomoże wdrożyć go do nowych obowiązków, a potem zautomatyzowany system ułatwi mu bieżący kontakt z działem kadr czy wybór benefitu - czytamy w "Rz". Według dziennika, to nie wizja przyszłości, ale rzeczywistość w wielu firmach, także w Polsce.

Rozwój rozwiązań technologicznych wspierających HR - jak twierdzi "Rzeczpospolita" - przyspieszył wybuch pandemii. Ich potencjał dostrzegli też inwestorzy, z funduszami venture capital (VC) na czele, które w tym roku wręcz zalały gotówką spółki, w tym innowacyjne startupy, specjalizujące się w HR Tech" - podkreśla gazeta.

Czytaj także: Sztuczna inteligencja w ocenie szkód. PZU wdrożyło technologię Tractable

Kongres 590 2021: Grzegorz Napieralski: sztuczna inteligencja - szansa czy zagrożenie?

Nie widziałem dotąd czegoś takiego" – pisze na blogu George LaRocque, założyciel i główny analityk w firmie Work-Tech, która analizuje inwestycje funduszy w HR Tech. Według jego danych, które przytacza "Rzeczpospolita", od początku tego roku do połowy grudnia wartość tych inwestycji przekroczyła na świecie 17,5 mld dolarów.

To - jak czytamy - ponadtrzykrotnie więcej niż w rekordowym 2019 r., gdy w branżę HR Tech fundusze zainwestowały 5,3 mld dolarów. "W tym roku w samym III kwartale wydały ponad 6 mld dolarów" - pisze "Rz". Podkreśla, iż wysyp spółek oferujących systemy i aplikacje w obszarze HR widać też w Polsce, choć boom inwestycyjny w tej branży dopiero się nad Wisłą rozkręca. 

Sonda
Roboty dostarczające jedzenie to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze