Kasjer w supermarkecie

i

Autor: Shutterstock

Podwyżki w Kauflandzie. Ile zarabiają kasjerzy?

2016-09-23 15:08

Niemal 15 tys. pracowników sklepów sieci Kaufland dostało podwyżki. Niektórym pensja wzrosła o 10 proc. Zobacz, ile zarabiają kasjerzy.

Zarobki w handlu są coraz lepsze. W ostatnich latach cyklicznie w witrynach wielu marketów wisiały ogłoszenia zachęcające do pracy w placówkach handlowych. Sieci starają się przygotować jak najlepsze oferty. Kaufland kusi sporymi podwyżkami. Sieć na większe pensje z roku na rok przeznacza coraz wyższe pule - w 2014 r. było to 12 mln zł, w 2015 r. 27 mln zł, a w tym roku to 44 mln zł.

Aktualnie docelowe wynagrodzenie pracownika marketu Kaufland w przeliczeniu na cały etat wynosi 2500 zł miesięcznie brutto. Pracownicy otrzymują umowy na czas nieokreślony po przepracowaniu 7 miesięcy.

Jednak w porównaniu z danymi z raportów dotyczących pracowników handlu, to i tak nie są kokosy. Jak podaje raport płacowy AG Test HR „Jesień 2015" co czwarty kasjer pracujący w markecie otrzymuje co miesiąc pensję nie mniejszą niż 2778 zł brutto. Dla 25 proc. kasjerów wynagrodzenie nie przekracza 2364 zł brutto. Średnia miesięczna płaca  na tym stanowisku to 2634 zł brutto.

Zobacz: Wielka rewolucja w skarbówkach

Źródło: pulshr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze