Urząd skarbowy, PIT

i

Autor: Michał Niwicz

Wielka rewolucja w skarbówkach

2016-09-22 15:03

W Sejmie ruszyły prace nad reformą administracji skarbowej. Lepiej mają mieć petenci, ale urzędnicy już obawiają się utraty pracy lub obniżenia pensji.

Czeka nas wielka reforma administracji skarbowej. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, to zmiany będą obowiązywały od przyszłego roku. Co się może zmienić?

Zobacz: Małe firmy łamią prawa pracowników

Docelowo ma zniknąć podział na urzędy skarbowe, kontrolę skarbową i służbę celną. Wszystkie te podmioty zastąpi Krajowa Administracja Skarbowa. Jeden urząd ma ułatwić obsługę i kontrolę podatników. Nikt nie będzie miał wątpliwości, gdzie jaką sprawę załatwić i która jednostka za co odpowiada.

Zobacz: Więźniowie muszą brać się do roboty

Ale co się stanie z urzędnikami zatrudnionymi w skarbówkach i służbach celnych? Obecnie w skarbówce i służbie celnej pracuje ponad 62 tys. osób. Gdy przepisy wejdą w życie, to dotychczasowe umowy o pracę stracą moc. Każdy ma dostać nową umowę z nowym urzędem. Ale jeśli jej nie przyjmie – bo np. pojawi się w niej mniejsza pensja czy niższe stanowisko, to w połowie przyszłego roku jego umowa o pracę sama wygaśnie. Już wiadomo, że blisko 5 tys. pracowników odejdzie na emerytury.

Źródło: wyborcza.biz

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze