Dar lasów państwowych dla Rydzyka

i

Autor: PIOTR GAJEK / SUPER EXPRESS, TOMASZ RADZIK/ SUPER EXPRESS

Tadeusz Rydzyk

Pół tony kiełbasy ze zwierząt leśnych dla ojca Rydzyka. "Skromny dar" od Lasów Państwowych

2023-12-07 11:27

2 grudnia Radio Maryja obchodziło 32. rocznicę powstania. Z tej okazji dla radia przekazano "skromny dar" od leśników w postaci pół tony mięsa zwierząt leśnych. Dar został przekazany przez kapelana oraz młodych pracowników Lasów Państwowych.

gfgfsgfsgsf

Wydarzenie z okazji 32. rocznicy powstania Radia Maryja odbyło się w hali Arena Toruń. Na miejscu oprócz w osób związanych z radiem, oraz wiernych byli także politycy PiS, m.in. Zbigniew Ziobro, Antoni Macierewicz i Przemysław Czarnek. Pojawili się także przedstawiciele państwowej instytucji - Lasów Państwowych, którzy wręczyli "skromny dar" Tadeuszowi Rydzykowi.

- Pół tony kiełbasy: z jelenia, z dzika z daniela. I pragnę zaznaczyć, dla tych którzy będą pisali, że to jest z naszej prywatnej kieszeni. Młodych ludzi, pracujących w lasach państwowych i nie tylko. To była zrzutka - mówił kapelan Lasów Państwowych.

Jak później wyjaśniał, to 5000 porcji po 100 dekagramów, czyli 5 ton, a nie półtony, więc jest pewna nieścisłość w tym co mówił kapelan Lasów Państwowych. Jak później dodał "to jest dla całej rodziny Radia Maryja, to jest taki skromny dar".

Tadeusz Rydzyk skwitował to słowami "I powiem jedno, że nie musieliśmy płacić za to".

Pieniądze to nie wszystko - Marek Zuber

QUIZ PRL. Wzornictwo przemysłowe PRL, czyli Pospolita-Rzeczy Ludowa

Pytanie 1 z 10
Kiedyś popularny, a dzisiaj kultowy "lisek" to:
QUIZ PRL. Polski design czasów PRL
Najnowsze