Polacy nie dostaną PIT-ów? Ministerstwo Finansów ma problem

2019-12-09 7:50 KaJa
Niższy podatek dla emerytów. Skorzysta 400 tysięcy osób z Lubelszczyzny!
Autor: pixabay.com/pompi

Kończący się rok obfitował w wiele zmian w zakresie podatków, po raz pierwszy Polacy mogli rozliczać swoje PIT-y online, wprowadzono również zwolnienie z płatności dla osób młodych, a stawka płacona przez wszystkich została obniżona do 17 proc. Do końca stycznia 2020 roku pracodawcy muszą przygotować formularze PIT dla pracowników, problem w tym, że choć jest już grudzień to resort finansów nadal nie przygotował nowych wzorów druków PIT-11.

Jak pisze Krzysztof Koślicki w serwisie Prawo.pl wielu pracodawców zaczyna się obawiać, że nie zdążą przygotować dla swoich pracowników odpowiednich formularzy PIT-11. Ich zdaniem wprowadzanie tak licznych zmian w trakcie roku podatkowego nie było dobrym pomysłem.

Sprawdź również: Debata „Miliardy zostające w Polsce”, czyli jak ważny jest świadomy wybór konsumentów

Według obowiązujących przepisów pracodawcy do końca stycznia 2020 roku muszą przygotować odpowiednio wypełnione druki PIT-11. Jednak w wyniku zmienianych przepisów wiele systemów wymaga aktualizacji przez co istnieje ryzyko, że nie wszyscy wyrobią się w ustawowym terminie. Wielu pracodawców, z tego tez powodu, chciałoby jeszcze w grudniu przygotować te dokumenty. Problem w tym, że Ministerstwo Finansów nadal nie przedstawiło wzoru druków.

Najnowsze