Policja motocykl

i

Autor: fot. KMP Łomża/Łomżyńska policja ma nowe motocykle. Zobacz, jak wyglądają!

Protest policjantów

Policjanci jak górnicy wyjdą na ulice? Żądają podwyżek inflacyjnych

2022-10-05 9:20

Funkcjonariusze domagają się waloryzacji ich wynagrodzeń, równej z poziomem inflacji, a MSWiA proponuje waloryzację na poziomie 7,8 proc. "Nie przedstawiono dziś propozycji, które by nas zadowalały. Sprawa protestu jest wciąż otwarta" - mówią RMF FM policyjni związkowcy. Funkcjonariusze rozmawiali z przedstawicielami rządu w siedzibie MSWIA. Jeśli nic się nie zmieni, wychodzimy na ulice - informuje RMF FM.

Protest coraz bliżej

Jak podaje RMF FM funkcjonariusze domagają się waloryzacji ich wynagrodzeń, równej z poziomem inflacji, a MSWiA proponuje waloryzację na poziomie 7,8 proc.

Dziś nie pojawiły się nowe propozycje, ale funkcjonariusze mówią, że drzwi jeszcze nie są zamknięte. Widać zmianę postawy rządzących - mówił inspektor Sławomir Koniuszy. Co może na to wskazywać? Zapowiedź ministra Wąsika, że 17 października pojawi się na posiedzeniu zarządu głównego, pojawi się też tam komendant główny policji i mam nadzieję, że nie przyjdą z pustymi rękoma - dodaje Sławomir Koniuszy. Jeśli jednak przyjdą z pustymi rękoma, to będzie protest. W poniedziałek policyjni związkowcy spotykają się, by opracować plan na dwa warianty - z i bez protestu - czytamy na portalu.

Policjanci uzależniają ewentualny protest od propozycji, jakie MSWiA położy na stole. Jeśli nic się nie zmieni, wychodzimy na ulice - usłyszał reporter RMF FM Maciej Sztykiel.

Czytaj także: Górnicy wyjdą na ulicę, żeby walczyć o emerytury pomostowe

Rostowski wskazał, co najbardziej przeszkadza Polakom: To ta szalejąca drożyzna, która wymknęła się spod kontroli
Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze