Ile zarabiają górnicy?

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Ile zarabiają górnicy?

Zarobki górników

Górnicy drugi raz w roku dostaną 6,4 tys. zł podwyżki inflacyjnej!

2022-09-28 9:48

Po tym jak w lipcu tego roku górnicy dołowi otrzymali 6,4 tys. zł brutto rekompensaty inflacyjnej, pracownicy techniczni 5,2 tys. brutto, a administracyjni 4 tys. zł. brutto, teraz otrzymają takie same dodatki. Ale na tym nie koniec, bo związki zawodowe przed końcem roku chcą jeszcze jednej, jednorazowej wypłaty.

Druga premia inflacyjna dla górników w 2022 roku

Przedstawiciele organizacji związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) oraz zarząd spółki podpisali porozumienie w zakresie wypłaty jednorazowej rekompensaty inflacyjnej — informuje wnp.pl. Górnicy otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią dostaną: 6,4 tys. zł brutto, pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla oraz w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym i w Zakładzie Elektrociepłownie, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych: 5,2 tys. zł brutto, pozostali pracownicy na powierzchni: 4. tys. zł brutto.

Na tym jednorazowe wypłaty się prawdopodobnie nie skończą. W połowie lipca zarząd PGG i związki zawodowe ustaliły, że przeprowadzą rozmowy dotyczące rekompensaty skutków inflacji także za czwarty kwartał 2022 r. – do 30 listopada 2022 r.

Nie lepiej jest w JSW. Od 1 lipca 2021 r. w JSW roku wprowadzono podwyżki płac zasadniczych o 3,4 proc. oraz wdrożono z dniem 1 września 2021 r. nową tabelę stawek płac wyższych od dotychczasowych o 1,6 proc. Z kolei o 1 stycznia 2022 r. podniesiono stawki płac zasadniczych o 10 proc. oraz wysokości posiłku profilaktycznego z 21 zł do 30 zł na dniówkę. 

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: "Rząd postępuje bez myśli przewodniej. Problem z węglem mamy na własne życzenie"
Sonda
Czy górnicy powinni pobierać dodatek węglowy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze