Ile zarabiają górnicy?

i

Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Ile zarabiają górnicy?

Zarobki górników

Górnicy drugi raz w roku dostaną 6,4 tys. zł podwyżki inflacyjnej!

2022-09-28 9:48

Po tym jak w lipcu tego roku górnicy dołowi otrzymali 6,4 tys. zł brutto rekompensaty inflacyjnej, pracownicy techniczni 5,2 tys. brutto, a administracyjni 4 tys. zł. brutto, teraz otrzymają takie same dodatki. Ale na tym nie koniec, bo związki zawodowe przed końcem roku chcą jeszcze jednej, jednorazowej wypłaty.

Druga premia inflacyjna dla górników w 2022 roku

Przedstawiciele organizacji związkowych działających w Polskiej Grupie Górniczej (PGG) oraz zarząd spółki podpisali porozumienie w zakresie wypłaty jednorazowej rekompensaty inflacyjnej — informuje wnp.pl. Górnicy otrzymają pracownicy zatrudnieni pod ziemią dostaną: 6,4 tys. zł brutto, pracownicy zatrudnieni w zakładach mechanicznej przeróbki węgla oraz w Zakładzie Informatyki i Telekomunikacji, w Zakładzie Remontowo-Produkcyjnym i w Zakładzie Elektrociepłownie, z wyjątkiem pracowników zatrudnionych w tych zakładach na stanowiskach administracyjnych: 5,2 tys. zł brutto, pozostali pracownicy na powierzchni: 4. tys. zł brutto.

Na tym jednorazowe wypłaty się prawdopodobnie nie skończą. W połowie lipca zarząd PGG i związki zawodowe ustaliły, że przeprowadzą rozmowy dotyczące rekompensaty skutków inflacji także za czwarty kwartał 2022 r. – do 30 listopada 2022 r.

Nie lepiej jest w JSW. Od 1 lipca 2021 r. w JSW roku wprowadzono podwyżki płac zasadniczych o 3,4 proc. oraz wdrożono z dniem 1 września 2021 r. nową tabelę stawek płac wyższych od dotychczasowych o 1,6 proc. Z kolei o 1 stycznia 2022 r. podniesiono stawki płac zasadniczych o 10 proc. oraz wysokości posiłku profilaktycznego z 21 zł do 30 zł na dniówkę. 

Express Biedrzyckiej - Janusz Steinhoff: "Rząd postępuje bez myśli przewodniej. Problem z węglem mamy na własne życzenie"
Sonda
Czy górnicy powinni pobierać dodatek węglowy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze