Adam Kiciński

i

Autor: Rafał Oleksiewicz / Reporter Prezes spółki CD Projekt Adam Kiciński stał się bogatszy o 25,5 miliona złotych dzięki Cyberpunk 2077

Ponad 25 milionów złotych! Nie uwierzysz, kto wypłacił sobie taką premię!

2022-05-10 15:48

Prezes spółki CD Projekt Adam Kiciński stał się bogatszy o 25,5 miliona złotych na skutek premii za wysoką sprzedaż gry Cyberpunk 2077. To absolutny rekord w historii poborów od polskich spółek giełdowych.

25 mln zł dla Adama Kicińskiego za grę Cyberpunk 2077

Przedsiębiorca i prezes zarządu CD Projekt Adam Kiciński stał się rekordzistą wynagrodzeń dla polskich spółek giełdowych. Jego pensja w obecnym 2022 roku wynosi 25,5 miliona złotych, w tym 24,2 miliona złotych premii za sprzedaż gry Cyberpunk 2077. Za poprzedni 2021 rok należy mu się dodatkowo 4,4 miliona złotych premii - informuje portal spidersweb.pl ze źródła Business Insider Polska.

Adam Kiciński i CD Projekt wzbogaca się na Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077, który swoją swoją premierę miał 10 grudnia 2020 roku spotkał się z niemałą krytyką ze strony graczy. Dopatrzyli się oni wielu niedociągnięć m.in. wyskakujących błędów prowadzących do zawieszania konsoli czy niskiej jakości modeli projektowych. Twórcom gry zarzucano, że zamiast dopracować poszczególne elementy, skupiono się raczej na relacjach inwestorskich. Po nie do końca udanej premierze dwa lata później nastąpił przełom. Dokładnie 15 lutego 2022 roku Cyberpunk 2077 doczekał się ulepszonej i zaktualizowanej wersji. Zostały naniesione poprawki, dzięki którym można było zauważyć wyraźny wzrost w pozytywnych recenzjach.

Jak podaje portal spidersweb.pl, dzięki grze wideo Cyberpunk 2077 CD Projekt otrzymało 142 miliony złotych. Na tę kwotę składa się także wysoka sprzedaż gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, która najprawdopodobniej także doczeka się swojej ulepszonej wersji. Projekt z główną postacią Geraltem ma jednak znacznie lepsze opinie wśród internautów od hitowego Cyberpunk 2077.

Pieniądze to nie wszystko - Marian Szołucha

Adam Kiciński ustanawia nowy rekord na polskiej giełdzie

Pomimo wielu niedociągnięć w pierwotnej wersji Cyberpunk 2077, gra odnotowała wysoką sprzedaż i tym samym prezes i współzałożyciel CD Projekt Adam Kiciński stał się rekordzistą wynagrodzeń dla spółek na polskiej giełdzie. W rankingu na najszybciej bogacących się prezesów wyprzedził właściciela Comarchu Janusza Filipiaka. Na trzecim miejscu zaklasyfikował się Maciej Zużalek z Ten Square Games. 

Sonda
Która z tych gier jest fajniejsza?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze