Komputer rekrutacja

i

Autor: StartupStockPhotos - Pixabay

Ponad 5 milionów Polaków pracuje zdalnie

2020-11-04 12:44

Nowe obostrzenia w wielu dziedzinach życia i gospodarki spowodowały, ze spora część pracowników firm przeniosła się na pracę zdalną. Jak wynika z najnowszych danych, tej jesieni w domach pozostanie 5,3 mln pracowników.

Choć praca zdalna nie jest dla każdego – wykluczeni są z niej chociażby pracownicy przemysłu, służby zdrowia czy transportu – to już mniej więcej co trzeci Polak przeniósł się na home office (domowe biuro).

Czytaj także: Rząd zmienia zdanie ws. pracy zdalnej! NOWE rozporządzenie. Jakie zmiany?

Tej jesieni w domu pracować będzie znacznie więcej osób niż podczas pierwszej fali epidemii, która miała miejsce wiosną – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego i „Rzeczpospolitej”. Według najnowszych szacunków, będzie to 5,3 mln osób w skali całego kraju. Październikowe dane Głównego Urzędu Statystycznego wskazywały z kolei, że wiosną i latem co czwarty Polak wykonywał obowiązki zawodowe z domu.

Epidemiolog, prof. Maria Gańczak: Statystyki ministerstwa to wierzchołek góry lodowej. Krótkotrwały lockdown jest konieczny [Super Raport]

W czasach epidemii COVID-19 firmy na szczęście wychodzą naprzeciw pracownikom, by umożliwić im wykonywanie pracy poza biurem. Także urzędnicy od wtorku 3 listopada przeszli na pracę zdalną (z kilkoma wyjątkami, jak sądy i prokuratura).

Najliczniej na home office

Najwięcej pracowników zdalnych jest w branży teleinformatycznej oraz nowoczesnych usług dla biznesu. Tam stacjonarnie w firmie pracuje zaledwie 20 proc. zatrudnionych.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze