Popularny serwis aukcyjny oszukiwał klientów. Straty na kilkanaście milionów złotych

2020-02-17 14:26
Pieniądze
Autor: _Alicja_ / pixabay.com

Pamiętacie te reklamy serwisu internetowego, które obiecywały produkty z górnej półki za śmiesznie niskie kwoty, lub nawet niemal za darmo? To był serwis Sknerus.pl. Takiej strony internetowej już nie ma, za to zostały poważne zarzuty dla jej właścicieli.

Internetowa platforma Sknerus.pl miała być rewolucją. W reklamach obiecywano możliwość zakupu drogich sprzętów nawet za 10 proc. ich ceny. W asortymencie były telefony, odtwarzacze, pralki... Niemal wszystko, co kusi klientów w centrach handlowych, tylko, że niemal za bezcen. Zasada działania strony była prosta. Aukcja zaczynała się od kwoty 0 zł. Każdy licytujący przebijał cenę o 1 grosz. Jednocześnie przy każdym przebiciu licytacja wydłużała się o kilkanaście sekund. Był jednak haczyk. Rejestracja w serwisie wymagała dokonania opłaty. Wpłacało się pieniądze, którymi się podbijało oferty. Poza tym, każde przebicie... ściągało z konta użytkownika opłatę, nawet jeśli nie wygrał licytacji.

Zobacz też: Wirtualne kasy to zagrożenie! „Nie są w należyty sposób zabezpieczone”

- Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu Samodzielny Dział do Spraw Informatyzacji i Analiz prowadzi wspólnie z policjantami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendą Miejską Policji we Wrocławiu śledztwo dotyczące doprowadzenia wielu, w liczbie kilkudziesięciu tysięcy, pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dokonanego w związku z działalnością internetowego serwisu aukcyjnego Sknerus.pl oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z przestępstwa - podała Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia, wspólnie i w porozumieniu przestępstwa polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem szeregu osób pokrzywdzonych na łączną kwotę ponad 16 milionów złotych oraz prania brudnych pieniędzy pochodzących z popełnionego przestępstwa. Obaj zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Najnowsze