Potężny majątek Daniela Obajtka! W rok zarobił miliony złotych

2021-04-15 11:08 Dariusz Derucki
Daniel Obajtek
Autor: Marcin Gadomski/Super Express Daniel Obajtek

PKN Orlen opublikowało niedawno pełne zestawienie danych o wynagrodzeniach członków zarządu. Wśród nich znalazła się również pensja prezesa. Ile zarobił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w poprzednim roku? Okazuje się, że wynagrodzenie, które otrzymał w 2020 roku był wyższe niż w poprzednich latach. O jakich kwotach mowa? Są one wręcz zawrotne, sięgające milionów złotych.

Według opublikowanych przez PKN Orlen danych, poznaliśmy wysokość wynagrodzeń, a także potencjalnych premii, które mogą zostać przyznane wszystkim członkom zarządu polskiego giganta naftowego. W śród poznanych informacji, nie zabrakło również danych o zarobkach prezesa Orlenu. Wynika z nich, że Daniel Obajtek zarobił w zeszłym roku więcej niż w 2019. 

Czytaj też: Banki chcą podwójnie zabierać pieniądze klientom. UOKIK żąda wyjaśnień

W 2020 roku prezes PKN Orlen, z tytułu pełnienia piastowanego stanowiska, otrzymał 1,286 mln złotych. Jest to kwota wyższa niż w roku poprzednim kiedy otrzymał 1,206 mln zł. W 2018 roku jego wynagrodzenie było jeszcze niższe i wyniosło 867 tys. zł. 

PKN Orlen opublikowało zarobki zarządu. Ile zarobił prezes Daniel Obajtek?

Cały zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen zarobił w zeszłym roku 8,012 mln zł. Jest to o ponad 1,2 mln zł więcej niż rok wcześniej. W 2019 roku było to dokładnie 6,742 mln zł. 

Zobacz również: Praca zdalna z podwyżką wynagrodzenia! Połowa zatrudnionych tego oczekuje

W opublikowanym sprawozdaniu znalazła się również informacja na temat "potencjalnych premii należnych dla członków zarządu", które również mogą zostać im wypłacone. Wynoszą one odpowiednio: 877 tys. zł dla nowych członków zarządu, a także 966 tys. zł dla reszty. Ta kwota też jest wyższa niż w 2019 roku, wtedy zarząd otrzymał premię w wysokości 913 tys. zł

Pod koniec marca swoje zeznanie podatkowe opublikował sam prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który przyznał w nim, że w latach 1998-2020 zarobił niecałe 7 mln zł. Z tego wydał niemal 6 mln zł na zakup 30 działek i nieruchomości. 2 mln zł miał pożyczyć od banków, a także znajomych. 

Raport z Anteny 15.04
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze