Orlen wypracował 10,2 mld zł zysku netto w ub.r.

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express Orlen wypracował 10,2 mld zł zysku netto w ub.r.

Potężny majątek Daniela Obajtka! W rok zarobił miliony złotych

2021-04-15 11:08

PKN Orlen opublikowało niedawno pełne zestawienie danych o wynagrodzeniach członków zarządu. Wśród nich znalazła się również pensja prezesa. Ile zarobił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek w poprzednim roku? Okazuje się, że wynagrodzenie, które otrzymał w 2020 roku był wyższe niż w poprzednich latach. O jakich kwotach mowa? Są one wręcz zawrotne, sięgające milionów złotych.

Według opublikowanych przez PKN Orlen danych, poznaliśmy wysokość wynagrodzeń, a także potencjalnych premii, które mogą zostać przyznane wszystkim członkom zarządu polskiego giganta naftowego. W śród poznanych informacji, nie zabrakło również danych o zarobkach prezesa Orlenu. Wynika z nich, że Daniel Obajtek zarobił w zeszłym roku więcej niż w 2019. 

Czytaj też: Banki chcą podwójnie zabierać pieniądze klientom. UOKIK żąda wyjaśnień

W 2020 roku prezes PKN Orlen, z tytułu pełnienia piastowanego stanowiska, otrzymał 1,286 mln złotych. Jest to kwota wyższa niż w roku poprzednim kiedy otrzymał 1,206 mln zł. W 2018 roku jego wynagrodzenie było jeszcze niższe i wyniosło 867 tys. zł. 

Sonda
Czy zarząd PKN Orlen słusznie otrzymał wyższe wynagrodzenie niż rok wcześniej?

PKN Orlen opublikowało zarobki zarządu. Ile zarobił prezes Daniel Obajtek?

Cały zarząd Polskiego Koncernu Naftowego Orlen zarobił w zeszłym roku 8,012 mln zł. Jest to o ponad 1,2 mln zł więcej niż rok wcześniej. W 2019 roku było to dokładnie 6,742 mln zł. 

Zobacz również: Praca zdalna z podwyżką wynagrodzenia! Połowa zatrudnionych tego oczekuje

W opublikowanym sprawozdaniu znalazła się również informacja na temat "potencjalnych premii należnych dla członków zarządu", które również mogą zostać im wypłacone. Wynoszą one odpowiednio: 877 tys. zł dla nowych członków zarządu, a także 966 tys. zł dla reszty. Ta kwota też jest wyższa niż w 2019 roku, wtedy zarząd otrzymał premię w wysokości 913 tys. zł

Pod koniec marca swoje zeznanie podatkowe opublikował sam prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który przyznał w nim, że w latach 1998-2020 zarobił niecałe 7 mln zł. Z tego wydał niemal 6 mln zł na zakup 30 działek i nieruchomości. 2 mln zł miał pożyczyć od banków, a także znajomych. 

Raport z Anteny 15.04
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze