prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

i

Autor: Materiały prasowe prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS

Podwyżki w ZUS. Wypłaty emerytur niezagrożone? ZUS usiądzie do rozmów ze związkowcami

2022-06-17 11:14

Będą podwyżki pensji w ZUS? To już niemal pewne. Dostępna wcześniej kwota na podwyżki (średnio po 300 zł na pracownika) dzięki obsłudze nowych zadań przez ZUS może zostać znacząco podwyższona. W najbliższych dniach pracodawca zaprosi do rozmów wszystkie zakładowe organizacje związkowe działające w ZUS w celu uzgodnienia wysokości kwot oraz zasad podziału środków na podwyżki - poinformował Paweł Żebrowski rzecznik ZUS. Czy to wpłynie na planowany strajk w ZUS?

Podwyżki płac w ZUS. Ile zarabia się w ZUS?

Jak czytamy w komunikacie, w najbliższych dniach pracodawca zaprosi do rozmów wszystkie zakładowe organizacje związkowe działające w ZUS w celu uzgodnienia wysokości kwot oraz zasad podziału środków na podwyżki. 

-Od tych uzgodnień uzależniony jest termin tak oczekiwanych przez pracowników wypłat. Zarząd ZUS stoi na stanowisku, że jak najszybsze uzgodnienia pozwolą na wypłacenie dodatkowych środków w połowie lipca z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku. Dodatkowo pozyskane środki, które zostaną przeznaczone na wzrost wynagrodzeń, są wyrazem docenienia zaangażowania pracowników ZUS w realizację nowych zadań nałożonych w ostatnim czasie - wyjaśnia Żebrowski z ZUS.

Iwona Duda, PKO BP, Pieniądze to nie wszystko

Praca w ZUS - czym się zajmuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych?

Rzecznik ZUS przypomniał, że zakład realizuje programy Dobry Start, Rodzina 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy czy świadczenie żłobkowe, Polski Bon Turystyczny, a także wypłaty 13 i 14 emerytur. Oprócz tego ZUS w ostatnim czasie wykonał pracę na rzecz uchodźców z Ukrainy.  Wszystkie te zadania z sukcesem zostały i są realizowane dzięki profesjonalnej postawie i odpowiedzialności pracowników.

Sonda
Czy mocno odczuwasz podwyżki cen?

 Jak zaznaczył – ZUS podstawił na elektronizację i automatyzację, która ułatwia klientom realizację ich spraw, a także ułatwia obsługę przez pracowników. Ze statystyk ZUS wynika, że na koniec maja liczba płatników składek i ubezpieczonych, w tym cudzoziemców, wzrosła miesiąc do miesiąca, a także jest znacznie wyższa niż przed wybuchem epidemii. Zauważył, że część polskich rozwiązań planuje wprowadzić u siebie także Portugalia i Azerbejdżan.

Najnowsze