Adam Glapiński

i

Autor: Stanislaw Kowalczuk/East News Prezes NBP Adam Glapiński

Prezes NBP Adam Glapiński z prestiżowym wyróżnieniem

2021-10-12 22:14

Nagroda główna „Polski Kompas 2021” została przyznana prof. Adamowi Glapińskiemu za „bezkompromisowe, przemyślane i skuteczne decyzje podejmowane przez bank centralny w czasie kryzysu, za złoto, którego wciąż przybywa w skarbcu Narodowego Banku Polskiego, za niezależność i spokój godny władzy finansowej kraju”.

Wręczamy dziś Polski Kompas kapitanowi flagowego okrętu polskiego życia gospodarczego. To jest kapitan z ogromnym doświadczeniem, który udowodnił już, że potrafi ten statek wyprowadzić z niejednej burzy, omijając niejedną rafę, niejedną mieliznę – uzasadniał przyznanie nagrody Michał Karnowski, dziennikarz tygodnika „Sieci” i członek Zarządu grupy medialnej Fratria. – Wierzymy, że ten Polski Kompas będzie wskazywał panu i nam wszystkim i bankowi dobrą drogę do sukcesów, kierunek dobrych zmian i dobry szlak – mówił Michał Karnowski, gratulując Prezesowi NBP. Prezes NBP prof. Adam Glapiński, dziękując za przyznanie nagrody w imieniu swoim i pracowników NBP, powiedział: To jest ogromny zaszczyt, zarówno dla mnie, jak i dla całej załogi statku nazywającego się NBP.

ZOBACZ: Emerycie, sprawdź jak wzrosną twoje świadczenia!

Ile będziemy zarabiać po pandemii? Prezes NBP komentuje

– Narodowy Bank Polski. W swoim wystąpieniu przypomniał działania NBP podjęte w czasie pandemii COVID-19. Państwo polskie – rząd i Narodowy Bank Polski – wydało na walkę z kryzysem około 200 mld złotych. […] Gdyby kryzys był dwa razy cięższy i dwa razy dłuższy też byśmy dali radę, też byśmy nie dopuścili do masowego bezrobocia. […] Nasze możliwości są naprawdę duże, sytuacja gospodarcza państwa jest dobra, chociaż sytuacja gospodarcza na świecie i w Europie robi się coraz trudniejsza – powiedział profesor Glapiński.

Sonda
Czy stopy procentowe powinny być drastycznie podwyższone, żeby wyhamować inflację?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze