Produkty IKEA odbierzesz również z paczkomatu InPost

2020-11-16 12:40

IKEA wprowadza nową usługę „Dostawa do Paczkomatów®”. To oznacza, że jeśli kupisz coś na stronie IKEA.pl, możesz wybrać paczkomat, do którego trafi twoje zamówienie. Tych paczkomatów masz do wyboru ponad 9 tysięcy.

IKEA przewiduje, że współpraca z InPost zwiększy dostępność jej produktów, ponieważ ich odbiór przez klienta będzie jeszcze prostszy niż dotychczas. Do Paczkomatów InPost klienci mogą zamawiać produkty ważące nie więcej niż 24kg, mieszczące się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38 cm. Nie trzeba jednak, kupując produkty na stronie IKEA zajmować się szacowaniem, czy dany przedmiot zmieści się w paczkomacie. Podczas zakupów na stronie IKEA.pl lub przez Aplikację IKEA system sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do paczkomatu, czy nie. Warto wiedzieć, że nową metodę dostawy można wybrać dla około 4000 artykułów z oferty dostępnej na IKEA.pl.IKEA dokładnie dopasowuje rozmiar opakowań do wielkości zamówienia, minimalizując w ten sposób zużycie papieru i optymalnie wykorzystując przestrzeń w czasie transportu, co jest ważne z punktu widzenia ekologii. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 złotych, a czas realizacji zamówienia to 1-2 dni robocze.

Ogromna kolejka przed Ikeą w Katowicach. Ludzie ruszyli na zakupy

Lubimy wybierać dostawę do paczkomatu

Dostawa do paczkomatu to dzisiaj wręcz nieodzowna forma dostawy dla każdego większego sklepu internetowego. Niezwykle ważna jest możliwość odbioru przesyłki przez 24 godziny na dobę i przez cały tydzień. Według raportu Gemius Paczkomaty® InPost są najbardziej popularną formą dostawy zamówień ze sklepów internetowych, wybieraną częściej nawet niż przesyłka kurierska. Odbiór z paczkomatu jest wygodny, ponieważ można to robić w dowolnym momencie, przez całą dobę i z zachowaniem sanitarnych rygorów (możliwość bezdotykowego otwierania skrytek za pomocą aplikacji mobilnej), co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa. Polska jest jednym z najszybciej rosnących rynków online w IKEA na świecie. Klienci IKEA coraz częściej robią zakupy na stronie IKEA.pl. W bieżącym roku finansowym udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaż wzrósł dwukrotnie, a strona IKEA.pl odnotowała już ponad 154 mln wizyt.

A co z paczkami, które nie zmieszczą się w paczkomacie?

W roku 2020 IKEA otworzyła 17 nowych punktów umożliwiających klientom osobisty odbiór produktów zamówionych online. Klienci mogą zamawiać produkty z asortymentu firmy do 37 Punktów Odbioru Zamówień. W przyszłym roku firma planuje uruchomienie kolejnych 30 punktów odbioru. Poza tym testowane są takie nowe rozwiązania, jak Mobile Punkty Odbioru Zamówień, czy usługa „Zamów i Odbierz w Skrytce IKEA” umożliwiające odbieranie zamówień w skrytce zlokalizowanej przy sklepie IKEA, przez całą dobę.

Najnowsze