To jest już BUNT. Gastronomia w Koszalinie otworzy się mimo zakazu. Nie boimy się!

i

Autor: Alexandra_Koch / pixabay To jest już BUNT. Gastronomia w Koszalinie otworzy się mimo zakazu. "Nie boimy się!"

Przedsiębiorcy stracili przez lockdown 32 miliardy złotych. A będzie jeszcze gorzej

2021-03-09 14:36

Warsaw Enterprise Institute wraz ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, uruchomiło Licznik Strat Lockdownowych, który na bieżąco wylicza, o ile spadły dochody polskich firm z tytułu lockdownu. We wtorek, 9 marca 2021 roku liczba ta wzrosła do 32 miliardów! Za taką kwotę zbudować można 16 stadionów narodowych! Zatem widać czarno na białym, jak pandemia odbija się na gospodarce i kto na tym traci krocie. A będzie jeszcze gorzej. Wchodzimy w trzecią falę pandemii, więc rychłego znoszenia sanitarnych restrykcji raczej nie należy się spodziewać.

Warsaw Enterprise Institute wraz ze Związkiem Przedsiębiorców i Pracodawców, uruchomiło Licznik Strat Lockdownowych, który na bieżąco wylicza, o ile spadły dochody polskich firm z tytułu lockdownu. We wtorek, 9 marca 2021 roku  liczba ta wzrosła do 32 miliardów! Za taką kwotę zbudować można 16 stadionów narodowych! Zatem widać czarno na białym, jak pandemia odbija się na gospodarce i kto na tym traci krocie. Najbardziej po uszach dostaje branża fitness oraz branża rozrywkowo - kulturalna. Choć w ostatnim czasie w dużym reżimie przywrócono działalność muzeów, teatrów, kin, to wciąż sytuacja nawet w minimalnym zakresie nie przypominam stanu sprzed pandemii. Wciąż nie odbywają się duże koncerty, na które przychodziły tłumy i inne imprezy masowe. Natomiast pandemii dla gastronomii to katastrofa. Do restauracji nie można przychodzić od miesięcy i to ta branża mocno się buntuje przeciwko sanitarnym restrykcjom i związanym z nimi obostrzeniami. Jednak decyzje w zakresie działalności gastronomii się nie zmieniają. Zdaniem ekspertów od wirusów, to właśnie w kawiarniach i restauracjach miało dochodzić do szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak byśmy na to wszystko nie patrzyli, jedno jest pewne. Pandemia rujnuje gospodarkę i z wielką siłą uderza w małych i średnich przedsiębiorców. 

ZOBACZ: Lockdown na Wielkanoc i zakaz podróży!

Wyżej wspomniany licznik, który oprócz wyliczania ogólnych strat gospodarki, wskazuje straty poszczególnych branż, najbardziej dotkniętych lockdownem, ma działać aż do odmrożenia ostatniej branży. Licznik oprócz strony internetowej, widnieje również na elewacji  Świetlicy Wolności przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie.

Express Biedrzyckiej - Magdalena Sroka: Sytuacja w rządzie jest poważna
Sonda
Wielkanoc 2021. Czy rząd powinien wprowadzić na ten czas lockdown?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze