NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

i

Autor: pexels.com NOWE LIMITY w siłowniach, klubach i centrach fitness. NOWE OBOSTRZENIA od 1 grudnia!

Przedsiębiorcy żądają odszkodowania za lockdown! Kolejna branża idzie do sądu i pozywa rząd

2021-01-11 14:52

Pozew przeciwko Skarbowi Państwa ma być odpowiedzią branży fitness na restrykcje i ich poważne konsekwencje finansowe. Zrzeszona w Pracodawcach RP Polska Federacja Fitness (PFF) powołuje się na opinię prawną, w myśl której rozporządzenia Rady Ministrów dotyczące obostrzeń w prowadzeniu działalności gospodarczej najprawdopodobniej są niezgodne z Konstytucją - informują Pracodawcy RP.

Przedsiębiorcy się buntują i idą do sądu

PFF wzywając do przyłączenia się do pozwu zaznacza, że jedynie zorganizowane i skoordynowane działania mogą przynieść pożądane skutki. - To, że lockdown jest niekonstytucyjny i nielegalny - wszyscy wiemy. Najwyższy czas wykazać to w sposób formalny i otworzyć naszą branżę – stwierdza PFF w apelu do firm branży fitness. 

32 miliony kary dla największych siłowni. Gigantyczna zmowa na rynku fitness

Super Raport 11.01 (Goście: Tomasz Siemoniak - Platforma Obywatelska, Sławomir Broniarz - prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego)

Federacja otrzymała już opinię prawną, która ma stać się podstawą dalszych działań. Z wniosków opinii wynika, że rząd wydając rozporządzenia w sprawie COVID-19 oraz rozporządzenia w sprawie stanu zagrożenia epidemicznego i w sprawie stanu epidemii przekroczył granice udzielonych im upoważnień ustawowych. Zdaniem prawników „drogą wydanych rozporządzeń Rada Ministrów oraz Minister Zdrowia podejmują działania, które noszą cechy faktycznego, ekonomicznego wywłaszczenia, które zgodnie z Konstytucją RP może odbywać się tylko za słusznym odszkodowaniem”.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze