Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka będzie placówką medyczną?

Klienci są w szoku!

Puste półki i braki w Biedronkach. Co się stało?

2022-07-19 13:51

Klienci sieci Biedronka są w szoku. W wielu sklepach brakuje podstawowych produktów, jak np. mleka, papieru toaletowego, czy cukru. Jak podaje wyborcza.biz przyczyn może być wiele, m.in. brak chętnych do pracy. "Rozkręca się kryzys wizerunkowy marki Biedronka" - skomentował na Twitterze Janusz Pietruszyński, analityk trendów.

Braki w sieci Biedronka - klienci w szoku

"Rozkręca się kryzys wizerunkowy marki Biedronka. Klienci już zauważyli puste półki i brak towarów w wielu sklepach sieci. W tle odejścia pracowników, brak chętnych do pracy" - napisał na Twitterze Pietruszyński. Analityk trendów dodał, że "Solidarność" jest w sporze zbiorowym z zarządem z powodu niewypłacania premii obsadom sklepów.

Według portalu wyborcza.biz przyczyn problemów jest kilka i wzajemnie się przeplatają. "Z informacji, które do nas docierają, wynika, że Biedronka ma przede wszystkim problemy z logistyką. Brakuje pracowników w magazynach, brakuje też kierowców, a pracujący skarżą się na przemęczenie" — czytamy w portalu.

Pieniądze to nie wszystko. Gertruda Uścińska

Biedronka pracuje nad "efektywnym rozwiązaniem"

W zależności od lokalizacji w Biedronkach brakuje różnych produktów. Raz jest to mleko, innym razem papier toaletowy lub cukier. W mediach społecznościowych już pojawia się coraz więcej wpisów o pustych półkach w Biedronkach. Z komunikatu sieci Biedronka przesłanym do redakcji wyborcza.biz dowiadujemy się, że Biedronka pracuje nad "efektywnymi rozwiązaniami w zakresie dostaw produktów do naszych sklepów".

"Trzeba pamiętać, że cały rynek boryka się aktualnie z przejściowymi wyzwaniami dla dostawców, w wielu kategoriach produktowych. Jednocześnie, mimo tych wyzwań, w ogólnej skali kraju service level dostaw [wskaźnik informuje, jaki procent dostaw został zrealizowany zgodnie z zamówieniami] w naszej sieci w lipcu br. poprawił się o 6 pkt proc., a robimy wszystko, by w najbliższym czasie zapewnić pełną dostępność towarów" – twierdzi Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka w komunikacie przesłanym do redakcji wyborcza.biz.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Listen to "Czy opłaca się kupić dziś samochód? Dlaczego na nowe auta trzeba czekać długie miesiące?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze