PRL

i

Autor: East News PRL. Kawały, żarty i dowcipy w PRL-u

QUIZ. Dokończ dowcip z PRL-u! Na pewno nie znasz ich wszystkich

QUIZ: Kawały z PRL-u. Dowcipy o Związku Radzieckim, władzy ludowej i milicjantach były jednym z wielu wentyli, dzięki którym frustracja i słuszna nienawiść do „Czerwonych” tylko sporadycznie kończyły się rozlewem krwi. Można się było odważnie wychichotać w gronie chiochoczących i dożyć we względnej równowadze do następnego dowcipu.

QUIZ: Dokończ dowcip z PRL-u! 

W erze sprzed internetu tworzono i opowiadano więcej dowcipów. Dzieliły się one na niekończące się serie tematyczne. Z bratniego Związku Radzieckiego dotarły do nas kawały o Wowie i Saszy, my mieliśmy swojego Jasia, występującego solo, zwykle w szkole. Niedługo przed transformacją na fali zauroczenia Monty Pythonem zaczęto tworzyć dowcipy abstrakcyjne, których nie wypadało nie rozumieć. Absolutna klasyka dowcipów PRL to powojenne kawały „O Polaku, Niemcu i Rusku”. Polak okazywał się zwykle najsprytniejszy, potrafił np. przechytrzyć diabła, podczas gdy Niemiec i Rusek trafiali w niekomfortowe zaświaty. Potem, w latach 80. to się zmieniło. To Polak okazywał się być leniwy i niedouczony, i jak czegoś nie popsuł, nie przespał lub nie przegapił, to poszedł się napić.

QUIZ: Dokończ dowcip z PRL-u! Na pewno nie znasz ich wszystkich

Pytanie 1 z 9
Wowa i Sasza poszli się napić do łaźni. Piją, piją, ale trzeźwość ich nie opuszcza. Postanawiają więc pójść do Stiopy i wreszcie się urżnąć. Dzwonią do drzwi, Stiopa otwiera i mówi: widzę, że byliście w łaźni! Wowa na to: skąd wiesz? A Stiopa:
Tańczące z Promocjami 05.05.22
Sonda
Czy za czasów PRL i ZSRR było lepiej niż teraz?
Najnowsze