QUIZ: "Dzieciństwo w PRL". Czy na pewno to pamiętasz?

2021-10-17 11:01
Dzieci w szkole, PRL
Autor: Archiwum prywatne Wspomnień czar: Szkoła w PRL

Ci, których dzieciństwo przypadło na czasy peerelowskie, mogą teraz opowiadać wnukom, jak to było, kiedy niczego nie było: kiełbasy, cukru, butów, komputerów, meblościanek i nadziei. Wnuki oczywiście nie uwierzą i będą zadawały pytania, w tym podchwytliwe, żeby złapać dziadka albo babcię na braku wyobraźni. A wtedy, w ramach dodatkowego bonusu do bajki, można opowiedzieć, że do pracy jeździło się dostawczakiem z mlekiem, bo tak było najszybciej. Albo, że pewnego dnia, zły król, którego większość mieszkańców królestwa nie lubiła, wystąpił w telewizji i powiedział takie rzeczy, że znielubili go wszyscy. W ten sposób można przygotować potomka na to, że takie czasy mogą powrócić, ponieważ źli królowie istnieją nadal, a co gorsza, są tacy, którzy ich lubią.

Niezły wynik w quizie o PRL, w przypadku osób, dla których zawsze był historią, nie tylko zdradza wiedzę na temat tego dziwacznego wycinka dziejów, ale i sporą wyobraźnię. Najlepszy dowód, że młodzi ludzie, którym starsi opowiadają o absurdach codzienności w Polsce Ludowej, mówią zazwyczaj: „nie wierzę”, „wkręcasz mnie”, „to niemożliwe”. A jednak możliwe, o czym zaświadczają prawidłowe odpowiedzi w naszym quizie.

QUIZ. Szkoła w PRL. Kto ją przeżył raczej musi to pamiętać

Spośród trzech odpowiedzi znajdujących się pod każdym pytaniem, należy wybrać jedną – waszym zdaniem najbardziej prawdopodobną. Sprawdzając wynik testu, przekonacie się, co peerel robił z rachunkiem prawdopodobieństwa!

Sonda
Którą dobranockę z PRL-u lubisz najbardziej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze