Każdy je oglądał

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

W powojennej i zniszczonej Polsce telewizja publiczne zaczęła działać w 1952 roku. Przez 18 lat Polacy nie mieli do wyboru innnych kanałów - jedynie program pierwszy. Dopiero w 1970 roku powstaje program drugi tzw. "Dwójka", a rok później TV dostępna była już w kolorze. Telewizja służyła władzy do siania propagany, ale brakowało w niej także rozrywki. Wiele z tych programów zyskało status kultowych.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Ponieważ na telewizory długo mogła sobie pozwolić tylko inteligencja pracująca, medium to cedziło propagandę i jad niezbyt nachalnie, nie tak prostacko jak w radiu czy gazetach. Robotnicy i chłopi nie mieli środków ani czasu, żeby rozejrzeć się za możliwością zdobycia telewizora. Po robocie trzeba się było przecież napić, zrobić zadymę przy dzieciach, zatroszczyć się o wątrobę żony, wyspać się i przed robotą zmienić zasikane drelichy na wyprane. Taki los Polaków w PRL-u.

QUIZ PRL: Kultowe programy telewizyjne PRL-u

Pytanie 1 z 10
Losowanie Dużego Lotka. W najstarszych odcinkach pani zrywająca pieczęć lakową Totalizatora Sportowego miała przy sobie:
Pieniądze to nie wszystko. Waldemar Buda
Sonda
Lubisz oglądać telewizję?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze