Quiz. Święto Niepodległości. Ekstremalnie trudny test z historii. Średni wynik to tylko 4/10

2020-11-10 17:09
Polska flaga
Autor: fot. dantetg, pixabay.com / CC0 Public Domain Polska flaga

11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu corocznych obchodów. Co wiecie na temat odzyskania niepodległości przez ojczyznę? Sprawdźcie w wyjątkowo trudnym quizie, który przygotowaliśmy z tej okazji!

Większość Polaków pewnie doskonale wie, że co roku tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dlaczego właśnie 11 listopada? 11 listopada 1918 roku uzasadnić zawarto rozejm w Compiègne, pieczętujący ostateczną klęskę Niemiec. Dzień wcześniej przybył do Warszawy Józef Piłsudski. W tych dwóch dniach, 10 i 11 listopada 1918, naród polski uświadomił sobie w pełni odzyskanie niepodległości. Polacy odzyskali niepodległość po 123 latach, co spotkało się rzecz jasna z wielkim entuzjazmem i wzruszeniem. Od 23 kwietnia 1937 roku było to święto państwowe. W latach 1945-1989 nie obowiązywało, ale po transformacji ponownie świętujemy 11 listopada.

Co wiecie na temat historii ojczystego kraju? Sprawdźcie w naszym quizie!

ZOBACZ TEŻ: Święto Niepodległości. Gdzie zrobić zakupy?

Chryzantemy na grobach polskich bohaterów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze