materiały prasowe podatki

i

Autor: materiały prasowe Polski Ład 2.0 coraz bliżej

Rewolucja podatkowa. Zmiany dla przedsiębiorców

2022-03-24 15:08

Polaków znów czekają zmiany podatkowe. Nowe zasady i przepisy podatkowe będą dotyczyć między innymi właścicieli małych firm. Polscy przedsiębiorcy na zmianach proponowanych przez rząd mają sporo zyskać. Zobacz, co dla przedsiębiorców tym razem przygotował polski rząd. Czy nowe przepisy podatkowe faktycznie ułatwią życie właścicielom małych firm?

Polski Ład do zmiany. Nowe przepisy dla przedsiębiorców

Rząd znów szykuje zmiany w podatkach. Podlegają im także przedsiębiorcy. Specjalnie dla nich powstają odpowiednie przepisy. Przedsiębiorco, zobacz, co się zmieni w systemie podatkowym. Przede wszystkim zgodnie z założeniami rządu zmieniają się zasady dotyczące składki zdrowotnej dla rozliczających się podatkiem liniowym, ryczałtem oraz kartą podatkową. Przedsiębiorcy mogą liczyć na możliwość pomniejszenia podstawy opodatkowania o zapłaconą składkę. Pomniejszenie dochodu będzie miało jednak roczny limit 8,7 tys. zł dla liniowców, 50 proc. zapłaconych składek zdrowotnych dla ryczałtowców i 19 proc. zapłaconej składki dla rozliczających się kartą podatkową. Do tych limitów, będzie można wliczyć składkę zdrowotną w koszty. Zmiany mogą dotyczyć aż 1,4 mln podatników.

Co bardzo ważne, prowadzący działalność gospodarczą nie będą mogli zmienić formy rozliczania np. z ryczałtu na liniowy PIT. Jednak uspakajamy, że zmiany podatkowe będą tak skonstruowane, by nie stracili na nich właściciele małych firm, którzy już zmienili formę rozliczania podatku dochodowego do 20 lutego 2022 roku.

Oprócz tego wszystkiego planowane jest obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc. Obejmie ona dochody do poziomu 120 tys. zł, osiągane również przez przedsiębiorców.

Tańczące z Promocjami 22-02-2022
Sonda
Czy jesteś za 99-procentowym podatkiem dla najbogatszych?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze