Ruszył portal o Polskim Ładzie. Możesz obliczyć swoje zarobki

2021-12-20 19:14
pieniądze/banknoty/złoty
Autor: SHUTTERSTOCK

Ministerstwo Finansów poinformowało na Twitterze o nowym portalu o Polskim Ładzie, na którym można obliczyć zarobki "na rękę". Jednocześnie przypomniało, że Polski Ład to koniec z podatkiem od emerytury do 2,5 tys. zł i 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku przy wspólnym rozliczaniu się małżonków.

Resort finansów poinformował, że ruszył portal https://wiecejwportfelach.gov.pl.

"W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje o Polskim Ładzie. Obliczysz, ile zarobisz "na rękę" po zmianach, i poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania" - podano. Jak zaznaczył minister finansów Tadeusz Kościński w dołączonym do wpisu nagraniu, chcąc pomóc obywatelom w zmianach, resort finansów od dłuższego czasu prowadzi działania informacyjno-szkoleniowe. "Staramy się dotrzeć do każdej z grup, od przedsiębiorców, doradców podatkowych, księgowych aż do indywidualnych podatników" - powiedział. Dodał, że nazwa nowej strony nie jest przypadkowa, bo podatkowy Polski Ład, to rocznie aż 17 mld zł więcej w portfelach Polaków, brak PIT dla 9 mln Polaków, w tym dla 2/3 emerytów i rencistów.

Ministerstwo przypomniało również, że zmiany jakie wprowadzi Polski Ład to m. in. profity za wspólne rozliczanie się małżonków, którzy będą mogli skorzystać z 60 tys. zł kwoty wolnej od podatku. "Dzięki temu korzyści ze wspólnego rozliczania z małżonkiem wzrosną o niemal 1 mld zł" - napisano.

Stanowcza zapowiedź ministra finansów. Więcej pieniędzy dla seniorów! [TYLKO U NAS]

Resort dodał, Polski Ład to koniec z podatkiem od emerytury do 2,5 tys. zł. "Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie w kieszeniach seniorów. Emeryci i renciści o wyższych świadczeniach zapłacą podatek tylko od kwoty przekraczającej 2,5 tys. zł"

Polski Ład. Nowa kwota wolna od podatku, wyższe emerytury i zmiany w składce zdrowotnej. Kto na nim zyska, a kto straci? Sprawdź!
Sonda
Myślisz, że Polski Ład poprawi twoje życie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze