Ryanair

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Tanie loty

Ryanair całkowicie opuści lotnisko w Modlinie? W planach nowe połączenia z innego miejsca

2023-04-19 0:12

Ryanair po czterech latach przerwy wrócił do Warszawy. W niedzielę 26 marca z Lotniska Chopina wystartował pierwszy samolot przewoźnika. W siatce połączeń Ryanair ma wpisane 5 tras ze stolicy ale jest duża szansa, że będzie ich znacznie więcej – informuje podroze.wprost.pl.

Ryanair wraca do Warszawy

Pod koniec stycznia pojawiła się informacja, że po kilkuletniej przerwie Ryanair wraca na Lotnisko Chopina. Powodem jest brak możliwości większej liczby połączeń z lotniska w Modlinie. W rozmowie z serwisem Fly4free.pl Michał Kaczmarzyk, dyrektor linii Buzz, będącej polską spółką należącą do Ryanaira, powiedział – "Jesteśmy bardzo zadowoleni z liczby rezerwacji na nasze połączenia z Lotniska Chopina. Na większości lotów mamy praktycznie komplety pasażerów. Ale najbardziej cieszy nas liczba rezerwacji na bardziej odległe terminy, a więc maj, czerwiec czy początek lipca”. Zauważył też, że zainteresowanie lotami z Lotniska Chopina jest znacznie większe niż w analogicznym okresie z portu w Modlinie. Z rozmowy wynika również, że Ryanair chce rozwijać swoją liczbę lotów z Warszawy, ze wstępnych zapowiedzi wynika, że zimą może dojść do podwojenia oferty.

Co z lotniskiem w Modlinie?

Kaczmarzyk ocenił, że zwiększenie siatki połączeń ze stolicy będzie niezależne od od na lotnisku w Modlinie, gdzie Ryanair jest monopolistą. W marcu swoje połączenia stamtąd zawiesił jego jedyny konkurent – Air Moldova. Ale umowa Irlandczyków z podwarszawskim lotniskiem kończy się za kilka miesięcy, a dotychczasowe negocjacje nie przyniosły pozytywnych rezultatów.

Sonda
Lubisz lotnisko Chopina w Warszawie?
Pieniądze to nie wszystko Marek Budzisz
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze