Samolo Ryanair

i

Autor: pexels

Linie lotnicze

Ryanair z nowymi połączeniami z Polski! Dokąd polecimy z irlandzkim przewoźnikiem?

2023-02-22 4:49

Szef irlandzkiego Ryanaira Michael O’Leary poinformował, że w sezonie letnim 2023 w planach jest obsłużenie 300 tys. pasażerów na pięciu nowych trasach z Lotniska Chopina. Przewoźnik po 4 latach wraca na stołeczne lotnisko z połączeniami do Alicante, Brukseli, Wiednia, na Majorkę i Pafos. Pod koniec marca zostanie uruchomione osiem nowych tras z lotniska Kraków-Balice.

Ryanair rozszerza działalność. Dokąd polecimy z Warszawy?

"Ogłaszamy nasz największy w historii warszawski rozkład lotów na lato 23, który obejmuje 55 tras do i z Modlina oraz pięć nowych tras z Lotniska Chopina. Chodzi o loty do Alicante, Brukseli, Wiednia, Palmy na Majorce i na Pafos" - powiedział na wtorkowej (7.02.2023 r.) konferencji prasowej szef irlandzkiego Ryanaira.

Dodał, że przewoźnik w tym roku planuje przewieź ok. 300 tys. pasażerów z Lotniska Chopina oraz 3,2 mln osób z lotniska w Modlinie. W sumie na obu warszawskich lotniskach Ryanair chce w tym roku przewieźć 3,5 mln pasażerów.

"Ryanair będzie nadal zwiększał ruch na innych lotniskach w Polsce i Europie, które aktywnie obniżają koszty lotnisk, aby odzyskać utracony ruch z korzyścią dla lokalnych gospodarek" - podkreślił O’Leary.

8 nowych połączeń z lotniska Kraków-Balice

"Zapraszamy do Belfastu, Lourdes, Memmingen, Perugii, Rodos, Tuluzy, Varny i Poznania" - powiedział podczas konferencji prasowej przedstawiciel linii Ryanair Michał Kaczmarczyk. Irlandzki przewoźnik zaznacza, że letni rozkład połączeń z Krakowa będzie najbogatszym w historii. Linie zaoferują łącznie 80 tras, na których przewiozą około 4,5 mln pasażerów.

"Kraków jest naszą największą bazą w Polsce i jedną z największych w tej części Europy. Mamy w tej chwili 8 samolotów zbazowanych w Krakowie, od sezonu letniego będziemy bazować 9 samolotów. Kraków był dla nas ważnym miejscem i pozostaje jednym z głównych punktów inwestycji Ryanaira w tej części Europy" - podkreślił Kaczmarczyk.

Sezon letni 2023 bogaty w nowe połączenia. Loty dostępne już od marca

Loty na tych trasach rozpoczną się wraz z sezonem letnim i pozostaną w stałej siatce połączeń. Jak zaznaczył prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, nowe połączenia "to atrakcyjne i wyczekiwane przez pasażerów trasy do wyjątkowych europejskich miast". Dodał, że lotnisko ma nadzieję, ż turyści z tych regionów będą chętnie odwiedzać Kraków, a rozwój połączeń lotniskowych wzmocni potencjał gospodarczy południowych regionów Polski.

"Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, którzy poszukują tych połączeń i w porozumieniu z przewoźnikiem uruchamiamy nowe połączenia, wzbogacając dotychczasową siatkę krakowskiego lotniska" - powiedział prezes lotniska.

Ryanair w Polsce

Ryanair w Polsce operuje na 13 lotniskach, na sześciu z nich ma swoje bazy. Tegoroczny letni rozkład lotów w Polsce obejmuje 300 tras, w tym 35 nowych. Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w pierwszej połowie ub.r. najwięcej pasażerów (5,8 mln ) przewiózł Ryanair.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze