Salmonella w mięsie kurczaka. GIS ostrzega, Biedronka wycofuje partię produktów

i

Autor: Getty Images

Biedronka wycofuje produkt ze sprzedaży! Salmonella w kurczakach w Biedronce

2022-05-06 15:09

Biedronka wycofuje produkt ze sprzedaży! Państwowa Inspekcja Sanitarna wydała publiczne oświadczenie dotyczące obecności pałeczek Salmonelli w Roladkach Devolay z Biedronki. Ostrzega przed partią 109/P1/L4/I tego produktu i przed tym, że jego spożycie grozi zatruciem pokarmowym. Sieć Biedronka natychmiast opublikowała komunikat o decyzji dotyczącej wycofania Roladek Devolay z kurczaka z nadzieniem maślano-czosnkowym.

Bakterie Salmonelli w popularnym produkcie Biedronki

Państwowa Inspekcja Sanitarna podjęła badania nad produktem z Biedronki, jakim są Roladki Devolay z kurczakiem z nadzieniem maślano-czosnkowym, partia 109/P1/L4/I. Termin przydatności produktu to 7 maj br. Jak się okazało, zawierają one bakterie Salmonelli, których spożycie może powodować problemy zdrowotne w postaci zatrucia pokarmowego. Producentem popularnych roladek jest Konspol Holding Sp. z o.o., mający siedzibę na ul. Poznańskiej 39, 62-400 Słupca.

Galeria poniżej: Pałeczek Salmonella w partii produktu pn. Roladki Devolay z kurczaka z nadzieniem o smaku maślano-czosnkowym

Sieć Biedronki reaguje i wycofuje swój produkt

Po wykryciu pałeczek Salmonelli w Roladkach Devolay, Biedronka natychmiast wydała komunikat firmy Konspol Holding dotyczący podjęcia decyzji o wycofaniu produktu ze sklepów. W oświadczeniu czytamy, że konsumenci proszeni są o wyrzucenie zakupionego produktu lub o jego zwrócenie w najbliższym punkcie Biedronki. Przestrzega, aby pod żadnym pozorem go nie konsumować.

Tańczące z Promocjami 05.05.22

Sanepid ostrzega. Spożycie bakterii Salmonelli grozi zatruciem!

Salmonella objawia się złym samopoczuciem m.in. nudnościami, bólem brzucha czy biegunką. Niekiedy może występować również wysoka gorączka i wymioty. Bardzo ważne jest, aby po zatruciu nawadniać organizm i stosować lekkostrawną dietę. W niektórych przypadkach należy udać się do lekarza, aby skonsultować swój stan zdrowia.

Sonda
Sprawdzasz daty przydatności produktów?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze