Szwajcaria: Spółka Nord Stream 2 AG ogłosiła upadłość

i

Autor: pixabay.com Szwajcaria: Spółka Nord Stream 2 AG ogłosiła upadłość

Sankcje przynoszą skutek! Spółka Nord Stream 2 ogłosiła upadłość

2022-03-01 20:35

Jak informuje portal "Tages Anzeiger" szwajcarska spółka Nord Stream 2 AG, która miała operować gazociągiem Nord Stream 2 (pomiędzy Niemcami, a Rosją) ogłosiła upadłość. Reuters podał, że zakończenie działania firmy związane jest z sankcjami Stanów Zjednoczonych, które nałożono po agresji Rosji na Ukrainę.

Nord Stream 2 AG ogłosiło upadłość

Spółka Nord Stream 2 AG należy do rosyjskiego, energetycznego giganta Gapzromu. Niedawno ukończono budowę gazociągu, ale po ataku Putina na Ukrainę, Niemcy wstrzymali jego certyfikację. Później prezydent USA Joe Biden ogłosił nałożenie sankcji na spółkę i członków jej zarządu. Reuters zapowiedział, że trwają już prace nad rozliczenie zobowiązań Nord Stream 2 AG i ogłoszenie upadłości może nastąpić na dniach.

Przedstawicielka szwajcarskiego kantonu Zug do spraw gospodarczych Silvia Thalmann-Gut potwierdziła w rozmowie z portalem "Tages Anzeiger", że spółka Nord Stream 2 ogłasza upadłość, co dotyczy 100-110 pracowników. Stawia to pod znakiem zapytania dalszą realizuję inwestycji przez Republikę Federalną Niemiec.

Express Biedrzyckiej - Leszek Miller: Zachód nie ma innej broni niż sankcje

Europa uniezależni się od rosyjskich surowców?

Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował, że rozmowy z przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen były "bardzo owocne". Relacjonował, że przeprowadzona została dyskusja na temat uniezależnienia Unii Europejskiej od rosyjskiego gazu, ropy i węgla

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze