Sklep dla ubogich. W Katowicach powstanie sklep socjalny. Co to jest?

2020-08-13 13:13 Karolina Januszek
Ubóstwo w Polsce
Autor: Shutterstock

Sklep z produktami sprzedawanymi poniżej ich wartości? Taka sytuacja może mieć miejsce w sklepie socjalnym. Tego rodzaju placówka ma powstać niebawem w Katowicach, a lokalne władze zapewniają, że jest to pierwsza tego typu inicjatywa w naszym kraju. Założeniem sklepu ma być sprzedaż osobom ubogim produktów w cenach niższych niż w innych placówkach.

W sklepie socjalnym, który ma wkrótce powstać w Katowicach dostępne produkty będą sprzedawane w cenach niższych niż rynkowe. Placówka ma funkcjonować na zasadach działalności charytatywnej i będzie zrealizowana w ramach zadania publicznego. Ogłoszony konkurs wygrała Fundacja Wolne Miejsce, która ma za zadanie przygotować i uruchomić sklep.

Zobacz także: Matki dostaną więcej pieniędzy? Zmiany w zasiłku macierzyńskim

- Rozpoczynamy kolejny projekt skierowany do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. Jako pierwsi w Polsce chcemy uruchomić sklep socjalny, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej - powiedział cytowany przez serwis dlahandlu.plprezydent Katowic Marcin Krupa.

Zobacz też: Polskie firmy dostaną dodatkowe pieniądze. Minister potwierdza: "Mocno stawiamy na pomoc dla biznesu"

Według lokalnych władz sklep socjalny w Katowicach będzie pierwszą tego typu placówką w kraju. Jego głównym zadaniem będzie wspieranie osób, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Szczególnie ważne jest to w kontekście problemów finansowych tysięcy Polaków z uwagi na panująca pandemię. Miasto przekazała na otwarcie placówki dofinansowanie w wysokości 20 tys. złotych. Z zakupów tam będą mogły korzystać osoby, które spełnią określone kryteria, zapowiedziano również wprowadzenie miesięcznego limitu na wydatków na jedną osobę.

Rzeszowska fontanna multimedialna znów działa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze