W tych składach można kupić węgiel

i

Autor: Shutterstock W tych składach można kupić węgiel

Kryzys węglowy

Sklep PGG nie będzie już sprzedawał węgla luzem. Wielkie zmiany zasad kupna węgla

2022-11-16 11:28

Klienci sklepu internetowego Polskiej Grupy Górniczej (PGG) już nie mogą kupić węgla opałowego luzem, dostępny będzie tylko węgiel paczkowany oraz miały węglowe. W e-sklepie PGG zmieniły się również godziny sesji zakupowych. Jednocześnie PGG zapewnia, że nie planuje likwidacji sprzedaży w sieci.

PGG już nie sprzedaje węgla luzem

Polska Grupa Górnicza poinformowała, że do odwołania e-sklep nie będzie sprzedawał węgla opałowego luzem. Można będzie kupić tylko węgiel paczkowany oraz miały węglowe. Spółka tłumaczy, że wstrzymanie sprzedaży węgla opałowego luzem w e-sklepie wiąże się z przystąpieniem Grupy do programu preferencyjnej sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych w gminach. Szczegóły swojej współpracy z gminami firma ma przedstawić jeszcze w listopadzie. Węgiel opałowy luzem był niedostępny w e-sklepie już podczas dwóch poprzednich sesji.

PGG nie planuje likwidacji sklepu internetowego

Przedstawiciele PGG zapewniają , że spółka nie planuje likwidacji sklepu internetowego. Od początku tego roku za jego pośrednictwem sprzedano blisko 1,4 mln ton węgla dla ok. 460 tys. klientów .Podczas każdej sesji zakupowej sprzedawano średnio ok. 40 tys. ton węgla (od 20 do nawet 70 tys. ton), nie wystarczało to jednak do zaspokojenia popytu - w jednej chwili zakupu w e-sklepie usiłowało dokonać nawet 140 tys. klientów.

Zmiana zasad kupna węgla w PGG

Dotąd węgiel opałowy - luzem oraz konfekcjonowany, oferowany był klientom sklepu internetowego PGG podczas popołudniowych sesji we wtorki i czwartki, a w pozostałe dni robocze można było kupić miały węglowe. Od wtorku sesje będą codziennie w godzinach 16:00-17:00, ale tylko z węglem konfekcjonowanym (którego jest niewielka ilość) oraz z miałem, który praktycznie dostępny jest w ciągłej sprzedaży. Początkowo węgiel sprzedawany w sklepie internetowym można było odbierać tylko bezpośrednio w kopalniach. W ostatnich miesiącach PGG zbudowała w całym kraju sieć kwalifikowanych dostawców węgla, za pośrednictwem których opał był dostarczany nabywcom. Obecnie w sieci działają 123 składy węgla we wszystkich województwach.

Sonda
Kupiłaś/eś węgiel na zimę?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze