Klawiatura laptop

i

Autor: fancycrave1/Pixabay/cc0 Kilka prostych kliknięć wystarczy do poznania naszej emerytury

Starlink: Internet Elona Muska dostępny w Polsce. Ile kosztuje?

2021-09-13 13:40

SpaceX rozszerza działanie kosmicznego internetu Starlink na kolejne kraje. W drugim etapie do krajów objętych usługą dołączyła także Polska. Sama usługa jeszcze nie jest dostępna, ale Polacy już mogą zamawiać internet ze Starlinków, czyli satelitów wysłanych w kosmos przez firmę Elona Muska. „Użytkownicy mogą spodziewać się prędkości od 50 do 150 Mb/s przez kolejne kilka miesięcy, gdyż nadal ulepszamy system. Mogą zdarzyć się także krótkie okresy bez dostępu do usługi” – napisano w krótkim opisie produktu.

Zestaw Starlink składa się z anteny, routera, zasilacza, kabli i statywu umożliwiającego montaż. Za sprzęt, dostawę i obsługę trzeba zapłacić ponad 2,5 tys. zł, a za korzystanie z internetu 449 zł miesięcznie. By złożyć zamówienie, należy wpłacić depozyt w wysokości miesięcznej opłaty. Składa się je poprzez stronę internetową starlink.com.

"Nieograniczony tradycyjną infrastrukturą naziemną Starlink może dostarczyć szybki szerokopasmowy internet do miejsc, w których dotychczas nie było to możliwe" – czytamy na stronie firmy.

Karpacz 2021: Bartłomiej Chmielowiec

Obecnie Starlink w Stanach Zjednoczonych i za granicą oferuje usługę we wstępnej wersji beta, a w 2021 r. planuje ją dalej rozszerzać.

"Gdy wystrzelimy więcej satelitów, zainstalujemy więcej stacji naziemnych i ulepszymy nasze oprogramowanie sieciowe, prędkość transmisji danych, opóźnienia i czas działania ulegną znacznej poprawie" - głosi komunikat.

Sonda
Czy będziesz korzystać z internetu od Elona Muska?

Pierwsze Starlinki SpaceX umieściła na orbicie w maju 2019 r. Planuje wysłać w kosmos łącznie 12 tys. satelitów, co ma kosztować ok. 10 mld dol. W maju tego roku w Polsce zarejestrowano spółkę Starlink Poland.

Biedronki otwarte w niedzielę: Pracownicy mówią "nie"

Najnowsze