Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka

Biedronki otwarte w niedzielę. Pracownicy zabrali głos. Czarne wizje!

2021-09-13 12:58

Związki zawodowe pracowników sklepów Biedronka skarżą się na otwarcie sklepów w niedziele. Jak twierdzą, w placówkach zaczyna brakować rąk do pracy. - Związkowcy NSZZ "Solidarność", która działa przy sklepach Biedronki, przekształceniu sklepów w placówki pocztowe mówią: nie – podają wiadomoscihandlowe.pl. Biedronka jest jedną z wielu sieci, które zdecydowały się skorzystać z wyjątku zapisanym w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta .

Związkowcy z NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska wysłali do centrali pismo, w którym narzekają, że otwarcie sklepów w niedziele nie było konsultowane z organizacjami pracowniczymi. Pracownicy skarżą się, że na każdej zmianie w większości sklepów brakuje ludzi do pracy, a otwarcie części placówek w niedziele tylko pogłębi problem. Związkowcy zwracają uwagę również na fakt, że z firmy odchodzi wielu wykwalifikowanych pracowników, co utrudnia pracę, ponieważ nowe osoby najpierw muszą zostać przeszkolone.

Tańczące z promocjami 10.09

Związkowcy wskazują też, że w każdym sklepie sieci, na każdej zmianie brakuje jednego, dwóch pracowników i przewidują, że dodatkowe obowiązki pogłębią "istniejący w sklepach paraliż" i przyspieszą "exodus zarówno pracowników, jak i klientów". Spółka informuje też, że ustalenie zakresu działania placówek handlowych leży w gestii pracodawcy, a obowiązujące przepisy prawa nie nakazują konsultacji tej kwestii z organizacją związkową – podają WH. 

Sonda
Czy robisz zakupy w Biedronce

Z wyjątku w ustawie o zakazie handlu korzysta w tym momencie wiele sieci: Żabka, ABC, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Stokrotka Express, Top Market, Topaz, Chata Polska, Prim Market, wybrane placówki Polomarketu i Intermarche oraz niektóre markety budowlane Bricomarche.

Prawie 3/4 Polaków uważa, że firmy powinny utrzymywać ekologiczne standardy

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze