Biedronki otwarte w niedzielę. Pracownicy zabrali głos. Czarne wizje!

2021-09-13 12:58
Biedronka
Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka

Związki zawodowe pracowników sklepów Biedronka skarżą się na otwarcie sklepów w niedziele. Jak twierdzą, w placówkach zaczyna brakować rąk do pracy. - Związkowcy NSZZ "Solidarność", która działa przy sklepach Biedronki, przekształceniu sklepów w placówki pocztowe mówią: nie – podają wiadomoscihandlowe.pl. Biedronka jest jedną z wielu sieci, które zdecydowały się skorzystać z wyjątku zapisanym w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta .

Związkowcy z NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska wysłali do centrali pismo, w którym narzekają, że otwarcie sklepów w niedziele nie było konsultowane z organizacjami pracowniczymi. Pracownicy skarżą się, że na każdej zmianie w większości sklepów brakuje ludzi do pracy, a otwarcie części placówek w niedziele tylko pogłębi problem. Związkowcy zwracają uwagę również na fakt, że z firmy odchodzi wielu wykwalifikowanych pracowników, co utrudnia pracę, ponieważ nowe osoby najpierw muszą zostać przeszkolone.

Tańczące z promocjami 10.09

Związkowcy wskazują też, że w każdym sklepie sieci, na każdej zmianie brakuje jednego, dwóch pracowników i przewidują, że dodatkowe obowiązki pogłębią "istniejący w sklepach paraliż" i przyspieszą "exodus zarówno pracowników, jak i klientów". Spółka informuje też, że ustalenie zakresu działania placówek handlowych leży w gestii pracodawcy, a obowiązujące przepisy prawa nie nakazują konsultacji tej kwestii z organizacją związkową – podają WH. 

Z wyjątku w ustawie o zakazie handlu korzysta w tym momencie wiele sieci: Żabka, ABC, Groszek, Delikatesy Centrum, Lewiatan, Euro Sklep, Stokrotka Express, Top Market, Topaz, Chata Polska, Prim Market, wybrane placówki Polomarketu i Intermarche oraz niektóre markety budowlane Bricomarche.

Prawie 3/4 Polaków uważa, że firmy powinny utrzymywać ekologiczne standardy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze