staz pracy, a zdolnosc kredytowa

i

Autor: Shutterstock

Zdolność kredytowa

Staż pracy, a zdolność kredytowa. Jaki wpływ na wysokość kredytu ma czas zatrudnienia?

2023-07-10 18:56

Przyjął się zwyczaj, że jeśli chcemy wziąć kredyt musimy mieć umowę na czas nieokreślony i najlepiej z dłuższym stażem w jednym miejscu pracy z odpowiednio wysokim wynagrodzenie. Im dłuższy staż pracy kredytobiorcy u jednego pracodawcy, tym jest on wiarygodniejszy w oczach banku. Jak się okazuje staż pracy jest istotny szczególnie w przypadku starań o kredyt hipoteczny, chociaż w każdym banku ten okres jest inny. Jaki?

Najważniejsze są dochody

Portal Bankier.pl, informuje, że w mBank minimalny okres zatrudnienia to pół roku. Bank akceptuje różne źródła dochodów, w tym z umów o pracę, kontraktów menadżerskich, umów zlecenia, które mogą być zawarte na czas nieokreślony lub określony. Podobnie jest w Santanderze. Jeszcze łatwiej jest z kredytem online wystarczy mieć stałe źródło dochodu – z tytułu umowy na czas określony lub nieokreślony.

W Millennium należy przedstawić zaświadczenie umowę zawartą minimum trzy miesiące przed zawnioskowaniem o kredyt, ale ogólny staż pracy powinien wynosić sześć miesięcy. Bank sprawdza jednak średnią wysokość wynagrodzenia z 3 lub 12 miesięcy.

Credit Agricole oczekuje zaświadczenia o zatrudnieniu minimum na  trzy miesiące. Bank wskazuje, że kredytobiorca może być zatrudniony zarówno na czas nieokreślony, jak i określony.

Nie tylko dochody liczą się dla banku

Analitycy bankowi przy ocenianiu zdolności kredytowej biorą również pod uwagę inne zobowiązania, ich wielkość, ilość osób na utrzymaniu, stan cywilny, bieżące rachunki. Nie bez znaczenia również ma rekomendacja KNF, które banki biorą pod uwagę. Dlatego też krótki czas pracy nie eliminuje mozliwości wzięcia kredytu. Każdy bank może brać inne czynniki pod uwagę, wyliczając zdolność kredytową, dlatego może być różna w zależności np. od stażu pracy, liczby osób na utrzymaniu, miejsca zamieszkania czy stanu cywilnego.

Pieniądze to nie wszystko Waldemar Buda
Sonda
Skorzystałeś z wakacji kredytowych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze