Zamykają galerie i stoki

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Zamykają galerie i stoki

Stoki i kurorty zostaną otwarte jeszcze zimą? Wymowna wypowiedź rzecznika rządu

2021-01-09 8:00

15 stycznia ruszamy z kolejną tarczą finansową skierowaną do branży turystycznej – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Wyraził nadzieję, że dzięki szczepieniom oraz zmniejszeniu się w przyszłości liczby zachorowań uda się jeszcze tej zimy chociaż częściowo otworzyć sektor turystyczny.

Müller pytany był w piątek czy pod względem turystycznym „ten sezon jest już stracony”. – Takiej tezy jeszcze bym nie stawiał. Mam nadzieję, że liczba szczepień plus zmniejszenie się liczby zachorowań w przyszłości pozwoli jeszcze tej zimy, częściowo chociaż, otworzyć sektor turystyczny. Ale, jak mówię, to jest tylko w tej chwili, na tym etapie nadzieja, bo my opieramy się na danych, a danych siłą rzeczy za miesiąc nie jesteśmy w stanie przewidzieć – powiedział rzecznik rządu w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Potężna awaria w wielkim banku w Polsce. Klienci odcięci od usługi

Kwarantanna narodowa to żart. Lodowiska zamieniły się w kwiaciarnie, stoki narciarskie zapraszają turystów z sankami. Komentarz Adama Federa [WIDEO]

– Natomiast z dobrych informacji jest taka, że 15 stycznia ruszamy z kolejną tarczą finansową skierowaną bardzo mocno do branży turystycznej, do hoteli, do branży tzw. eventowej, do wielu tych podmiotów, które potrzebują tego wsparcia i ono będzie właśnie teraz udzielane, po raz kolejny zresztą – zapowiedział.

Zgodnie z decyzjami ogłoszonymi 17 grudnia przez ministra zdrowia od 28 grudnia do 17 stycznia zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia, m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze