Sylwester na ostatnią chwilę. Ile trzeba wydać na zabawę na mieście?

2017-12-27 15:44 NB
rolnik szuka zony
Autor: ARCHIWUM Pierwszy sylwester z chłopakiem.

Sylwester zbliża się wielkimi krokami i wciąż nie masz planów? Nic straconego, bowiem oferty balów, imprez plenerowych i uroczystych kolacji w restauracjach wciąż w niektórych miejscach są aktualne. Ile trzeba wydać na zabawę na mieście?

Bal sylwestrowy, uroczysta kolacja czy domówka u znajomych – bez znaczenia – panie zazwyczaj nie chcą przywitać nowego roku w domowych ciuchach. Na nowe sukienki, fryzjera czy paznokcie potrafią wydać nawet kilkaset złotych. Jednak to nie jedyny wydatek, bo bale, wejścia na imprezę czy kolacje w eleganckich restauracjach też kosztują. Ile trzeba zapłacić za obchodzenie ostatniej nocy roku na mieście?

Sprawdź także: Sylwester 2017/2018 i Nowy Rok. Jak będą czynne sklepy [Biedronka, Lidl, Tesco]

Warszawa
Opcji w stolicy jest wiele. Miasto Warszawa organizuje zabawę na placu Bankowym z gwiazdami, m.in. Kayah, Agnieszką Chylińską czy Grzegorzem Hyży i zespołem Perfect. To zdecydowanie najtańsza – bo darmowa – opcja spędzenia wieczoru.
Jednak dla bardziej wymagających: ofert wciąż jest dużo. Praktycznie każda restauracja, klub, bar czy hotel organizują atrakcje w tę wyjątkową noc w roku.

Imprezy tematyczne, Sylwester dla singli, bal przebierańców, noc w rytmie disco czy weselnym klimacie? Każdy znajdzie coś dla siebie. Ceny w hotelach zaczynają się od ok. 350 złotych za osobę do nawet 600 – 700 złotych. Zazwyczaj cena zawiera nocleg, udział w balu z orkiestrą lub DJ-em oraz poczęstunek. Niektóre z hoteli przygotowały także noworoczny brunch.
Opcja balu w klubie lub barze jest nieco tańsza – wejściówki z open barem i bufetem kosztują ok. 300 złotych, natomiast bez dostępu do alkoholu bez limitu – ok. 50-70 złotych.

Najdroższą ofertą jaką udało nam się znaleźć była noc spędzona w jednym ze stołecznych teatrów – 1500 złotych od pary, ale za to z wieloma atrakcjami: występami artystów, zespołem na żywo i muzyką tematyczną podzieloną na bloki (do godziny 00:00 i po północy). Istnieje także opcja wybrania się na sylwestrowy spektakl – wtedy zapłacimy za miejsce od 120 do ok. 290 złotych (w zależności od teatru).

Polecamy: Promocje na fajerwerki. Petardy oraz sztuczne ognie w Lidlu i Biedronce

Kraków
W Krakowie, tak jak w Warszawie jest mnóstwo możliwości na spędzenie ostatniej nocy w roku w oryginalny sposób. Dużym powodzeniem cieszyła się przykładowo impreza stylizowana na polskie wesele: z wodzirejem, muzyką disco-polo i DJ-em oraz tradycyjnymi, weselnymi zabawami. Udział w takim wydarzeniu kosztuje ok. 150 złotych. Natomiast dla kogoś, kto preferuje inną atmosferę, kolejna restauracja przygotowała Sylwester w hawajkim stylu: z pokazami tańca, zespołem, hawajskim menu i fotobudką w cenie 240 złotych za osobę. Restauracje zapraszają na uroczystą kolację w cenie nawet do 275 złotych za osobę z obfitym menu, bufetem i open barem.

Natomiast za elegancki bal zapłacimy ok. 350 złotych za osobę, ale w klubach za wejściówki można zapłacić już nawet 60 złotych. Droższym wydatkiem jest zarezerwowanie loży dla kilku osób: może to być wydatek rzedu ok. 1000 złotych. Podobnie jak w Warszawie, swoją ofertę przygotowały także hotele: od ok. 220 złotych za osobę, gdzie w ofercie znajduje się bufet, ciepłe posiłki, butelka alkoholu na parę oraz oczywiście muzyka na żywo.

Sprawdź także: Zwrot towaru. Wszystko, co musisz wiedzieć o reklamacji i rękojmi

Poznań
W Poznaniu, podobnie jak w Warszawie i Krakowie, bogatą ofertę przygotowały hotele. W cenie ok. 250-350 złotych za osobę można spędzić noc „w gangsterskim stylu", lat 50. czy VABANK, zajadając się gotowymi daniami i przekąskami. Za uroczystą kolację trzeba zapłacić ok. 200 złotych za osobę, a te trwają zwykle do godziny 1-2 w nocy. Za wejście do klubu zapłacimy od ok. 70 złotych do ok. 180 za wejściówkę VIP z open barem i bufetem.

Wrocław
Elegancki bal sylwestrowy to koszt ok. 250-300 złotych za osobę. Zwykle w ramach tego oferowany jest ciepły i zimny bufet oraz muzyka w tle – DJ'a lub zespołu. Dla chętnych można się wybrać na imprezę do Hali Stulecia, gdzie zagra dwóch DJ'ów i zaśpiewa solistka Kamila Tworek. Pakiet silver to koszt 109 złotych, a gold – 299 złotych. Ponadto zostaje jeszcze wypad do klubu - w cenie 50-80 złotych za wejście.

Jeśli jednak nie chce się ponosić za dużych wydatków, sprawdzoną opcją w każdym mieście jest domówka ze znajomymi - wtedy można powitać rok w kameralnym gronie.

 

Źródło: /sylwestrowo.pl /e-sylwester.pl /gdzie-na-sylwestra.pl

Najnowsze