Lotnisko Chopina

i

Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina

Szczepienie przeciwko COVID-19 bez wysiadania z auta na lotnisku

2021-07-30 17:53

Centrum Medyczne Damiana uruchamia nowy punkt szczepień, który został zlokalizowany przy Lotnisku Chopina w Warszawie. Punkt drive-thru jest czynny 7 dni w tygodniu w godz. 8:00–20:00. Pierwsze szczepienia zostaną wykonane już 19 lipca. W punkcie mogą zostać zaszczepione również dzieci powyżej 12 roku życia. Punkt drive-thru przy Lotnisku Chopina to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i wygodnie zaszczepić się przeciwko COVID-19. Punkt znajduje się przy hali przylotów w pobliżu dworca autobusowego i kolejowego.

Szczepienia na Covid-19 na lotnisku Chopina

Aby skorzystać ze szczepienia, należy mieć aktualne skierowanie wystawione w portalu Indywidualnego Konta Pacjenta. Mimo że zapisy na szczepienie nie są wymagane, istnieje możliwość zarezerwowania wybranego terminu. Takie rozwiązanie jest bardzo komfortowe, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i dostosować wizytę do codziennych obowiązków. To ważne również w kontekście zapowiedzi niektórych europejskich krajów (np. Francji) dotyczących ograniczeń dla osób niezaszczepionych.

ZOBACZ: Nie masz szczepionki? Mogą cię zwolnić

- Wakacje to tradycyjnie czas wyjazdów i odpoczynku od pracy zawodowej i szkoły. W tym roku nastąpił powrót do zagranicznych wycieczek, a wiele krajów wymaga, aby turyści posiadali potwierdzenie odbycia szczepienia w kierunku COVID-19. Wylot jest możliwy już 14 dni po przyjęciu szczepionki – jednej dawki w przypadku preparatu Johnson&Johnson lub drugiej firmy Pfizer. Pamiętajmy, że nie ma konieczności wcześniejszych zapisów, punkty nie obejmuje regionalizacja, dlatego może z nich korzystać każda osoba po 12. roku życia – komentuje Dominika Korczak, Dyrektor ds. Komunikacji i Oferty Produktowej z Centrum Medycznego Damiana.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Obowiązek szczepień to ostateczność

W punkcie przy Lotnisku Chopina istnieje możliwość otrzymania szczepienia firmy Johnson&Johnson, która ogranicza się zaledwie do jednej dawki. W lokalizacji dostępne są również preparaty firmy Pfizer – w tym przypadku drugą dawkę można przyjąć w innym punkcie w całej Polsce.

Sonda
Czy powinno się wprowadzać obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

Szczegółowe informacje dotyczące godzin pracy punktów szczepień obsługiwanych przez Centrum Medyczne Damiana można znaleźć na stronie: https://www.damian.pl/koronawirus/szczepionka/. Na szczepienie można zapisać się za pośrednictwem Indywidualnego Konta Pacjenta lub pod numerem telefonu NFZ – 989.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze