stacja Orlen

i

Autor: Szymon Starnawski/Grupa Murator Wakacyjna promocja na stacjach Orlenu ruszyła od piątku 30 czerwca

Energetyka

PKN Orlen przechodzi do historii. Paliwowy gigant zmienił nazwę

2023-07-03 12:07

To już koniec Orlenu pod niedawną nazwą. Od 3 lipca tego roku Polski Koncern Naftowy Orlen SA zmienia nazwę na Orlen SA - przekazał w poniedziałkowym komunikacie koncern. Sąd rejonowy w Łodzi zarejestrował zamiany w statucie spółki - dodano.

PKN Orlen zmienił nazwę

"Na podstawie danych z Centralnej Informacji Krajowego Rejestru Sądowego powziął informację o rejestracji w dniu 3 lipca 2023 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi XX Wydział Gospodarczy - Krajowego Rejestru Sądowego, zmian Statutu ORLEN S.A. uchwalonych przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie ORLEN S.A. 21 czerwca 2023 roku ("ZWZ")" - przekazano.

Dodano, że tym samym 3 lipca br. "nastąpiła zmiana firmy (nazwy) Spółki z dotychczasowej: Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. na: ORLEN S.A.". Przekazano, że zarejestrowane zmiany statutu spółki zostały uchwalone uchwałą ZWZ nr 58 w dniu 21 czerwca 2023 r. Jak wskazano, sąd zarejestrował zmiany statutu spółki, z których wynika, że spółka, która działa pod firmą: Orlen Spółka Akcyjna "może używać skrótu firmy: Orlen S.A.".

Grupa Orlen ma siedem rafinerii: cztery w Polsce - w tym największą w Płocku, a także dwie w Czechach i jedną na Litwie. Ma też ok. 3,1 tys. stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji, Litwie i na Węgrzech. Grupa Orlen posiada również rozbudowany segment petrochemiczny. Realizuje ponadto szereg inwestycji związanych z energetyką odnawialną, jak farmy wiatrowe i fotowoltaiczne. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

W lutym tego roku Orlen zaktualizował strategię Grupy Orlen do 2030 r., uwzględniając priorytetowe cele multienergetycznego koncernu, jaki powstał po fuzji z Grupą Energa, Grupą Lotos i PGNiG. Dokument ten zakłada, że do końca dekady nakłady inwestycyjne Grupy Orlen wyniosą ok. 320 mld zł.

Sonda
Czy PKN Orlen powinien zmienić nazwę na kultową CPN?
Pieniądze to nie wszystko Tadeusz Białek
Najnowsze