Hotel

i

Autor: Materiały prasowe/mszczyrk.pl

Luksusowy hotel

Takiego hotelu w Polsce jeszcze nie było! W Szczyrku powstaje gigant! Kiedy otwarcie?

2023-03-24 16:22

Na początku 2024 r. ma zostać otwarty jeden z najwyżej położonych hoteli w Polsce. Otwarcie czterogwiazdkowego hotelu w Szczyrku - Mercure Szczyrk Resort, planowane jest na początek 2024 r.

Mercure Szczyrk Resort powstaje w ramach modernizacji oraz przebudowy dawnego ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego Orle Gniazdo. Prace budowlane rozpoczęły się w 2021 roku. Dzięki współpracy z Hotel Professionals i Jackiem Stasikowskim, dyrektorem ds. rozwoju sieci Accor w Polsce, hotel pozyskał franczyzę marki Mercure, dołączając tym samym do międzynarodowego portfolio Accor.

Hotel będzie się składać z dziewięciu kondygnacji i mierzyć ponad 326 metrów długości. Obiekt w formule condo zaoferuje 447 pokoi, z których większość będzie miała południową ekspozycję i widok na panoramę gór Beskidu Śląskiego. Do dyspozycji gości będzie 4 tys. mkw. powierzchni konferencyjnej i wystawienniczej, 14 sal konferencyjnych zlokalizowanych na jednym poziomie a także lądowisko dla helikopterów i grill bar na 400 osób.

Spółka zarządzająca obiektem, Hotel Professionals Management Group (HPMG), we współpracy z inwestorem Beskid Resort Properties, rozpoczęła prace przygotowujące hotel do przyjęcia pierwszych gości. Trwa rekrutacja personelu strategicznego, który będzie prowadził zespół hotelu pod kierownictwem dyrektora generalnego, którym wraz z początkiem marca został Maciej Knyrek.

Sonda
Z jakich hoteli korzystasz?
Pieniądze to nie wszystko Artur Soboń
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze