Od kiedy będzie 800 plus na dziecko?

i

Autor: Getty Images Od kiedy 800 zł na dziecko?

Bon turystyczny 2023

Ostatni moment na wykorzystanie dodatkowego 500 plus! Nie przegap terminu

2023-03-08 11:00

Rodzice chcący skorzystać z bonu turystycznego powinni się pospieszyć. Termin na jego wykorzystanie mija w tym miesiącu. Komu przysługuje bon, za co nim zapłacimy i co należy zrobić, by go aktywować?

Bon turystyczny 2023. Do kiedy można go wykorzystać?

Ostateczny termin wykorzystania bonu turystycznego to 31 marca 2023 roku. Ważne, aby do końca marca aktywować i zarezerwować usługę turystyczną - sam wyjazd może odbyć się później. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych na rodziców i opiekunów czeka jeszcze 562 000 bonów.

Bon turystyczny. Komu przysługuje?

Bon turystyczny przysługuje rodzinie, która wychowuje co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon o wartości 500 zł (niezależnie od dochodu przypadającego na rodzinę). Wyjątek stanowi dziecko posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, na które przypada bon 1000 zł.

Jak aktywować bon turystyczny?

Za pomocą Platformy Usług Elektronicznych ZUS aktywujesz 16 cyfrowy kod, który otrzymasz na wskazany przez Ciebie numer telefonu lub adres mailowy. Numer ten pokażesz potem podczas realizacji usługi turystycznej, a w hotelu podczas rezerwacji (najpóźniej przy zakwaterowaniu). 

Gdzie znajdziesz PUE ZUS - wejdź na stronę www.zus.pl i zaloguj się na swój profil PUE. Jeżeli nie masz założonego tam konta, wykorzystaj swój profil zaufany lub e-dowód, użyj kwalifikowanego podpisu elektronicznego albo bankowości elektronicznej. Szczegółowy instruktaż jak zalogować się na stronę ZUS, by aktywować bon turystyczny, znajdziesz na stronie https://bonturystyczny.polska.travel/

Gdzie można wykorzystać bon turystyczny?

Kiedy już masz aktywny bon turystyczny, musisz zdecydować, na co chcesz go wykorzystać. Masz do wyboru szereg opcji z całego wachlarza usług, które możesz opłacić bonem turystycznym. Należą do nich nie tylko noclegi, ale także korzystanie z atrakcji turystycznych. Aktywnym bonem możesz płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne u Certyfikowanych Podmiotów Turystycznych. Pełny wykaz firm, które biorą udział w realizacji bonu turystycznego, znajdziesz na https://bonturystyczny.polska.travel/. Podmiotów, w których możesz zrealizować bon turystyczny jest tak wiele, że na pewno znajdziesz taki, który będzie spełniał Twoje oczekiwania pod kątem miejsca, jak i sposobu spędzania wolnego, wakacyjnego czasu. 

Bon turystyczny. Co możesz nim opłacić?

Dzięki Bonowi turystycznemu Twoje dziecko skorzysta z:

  • kolonii,
  • półkolonii,
  • obozów sportowych czy wyjazdów harcerskich. 

Dodatkowo opłacisz nocleg dziecka w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym na terenie całej Polski. Bonem turystycznym możemy zapłacić równięż za:

  • usługi przewodnika zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach, 
  • przejazdy autokarem, 
  • zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, 
  • rejsy statkiem, 
  • zajęcia rekreacyjne
Sonda
Czy wykorzystałaś/eś już bon turystyczny?
Pieniądze to nie wszystko Paweł Szrot
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze