Taksówką w Sylwestra? Uber radzi jak wrócić z sylwestrowej nocy

2017-12-30 11:00

Uber, firma technologiczna, która oferuje przewóz osób za pośrednictwem aplikacji, łącząc kierowców z pasażerami to niewątpliwie konkurencja dla tradycyjnych taksówek. Korporacja w wiadomościach do użytkowników radzi, jak dojechać w nocy 31 grudnia na sylwestrową zabawę i bezpiecznie z niej wrócić.

Uber przygotował garść wskazówek dla swoich klientów. Nie od dziś wiadomo jednak, że w sylwestrową noc popyt na przejazdy przewyższa podaż, a dla rynku przewozu osób jest to czas żniw. Wszyscy ci, którzy kiedykolwiek próbowali zamówić Ubera wieczorem lub w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia wiedzą, że często może to graniczyć z cudem: tzw. mnożnik cen idzie w górę jak szalony, ponieważ zainteresowanie użytkowników powrotem do domu jest największe ze wszystkich dni w roku. To może oznaczać, że zwykła taksówka okaże się tańsza niż przejazd Uberem z nieznajomym. Uber przygotował jednak garść porad dotyczacych tego, jak szybko i sprawnie dostać się do punktu docelowego, kiedy zapotrzebowanie na usługę jest tak duże.

Najlepszy czas na przejazd
Gdy zapotrzebowanie na przejazdy jest wysokie, opłaty są tymczasowo zwiększane. Firma podaje, że płaty mogą wzrosnąć, a czas oczekiwania wydłużyć się w godzinach od północy do 3 rano. To oznacza, że do domu bardziej opłaca się wrócić albo przed północą, ale nad ranem.

Polecamy: Taxi, Uber czy wypożyczenie auta – co się najbardziej opłaca?

Z góry wiesz, ile zapłacisz
Od jakiegoś czasu aplikacji pokazuje wyliczenie kosztu przejazdu z dokładnością co do grosza. Cena może się jednak minimalnie różnić, jeśli trasa lub czas przejazdu się wydłuży. Od niedawna można zamawiać pojazd w trzech wariantach: UberX (tańsza opcja), UberSELECT (auta o podwyższonym standardzie, nowsze) oraz UberVAN (większe wozy, wygodniejsze dla grupy znajomych).

Możesz podzielić rachunek między znajomymi
W aplikacji możnna zamówić przejazd z więcej niż jednym przystankiem. W ten sposób po drodze do domu można odwieźć wszystkich znajomych i skorzystać z opcji podziału opłaty między sobą.

Sprawdź także: Uber zaostrza politykę. Jakie zmiany dla klientów?

Dojedź bezpiecznie
W aplikacji istnieje możliwość udostępnienia statusu swojego przejazdu. Znajomi mogą tym samym dowiedzieć się, że dojechałeś już na miejsce,

Zaplanuj przejazd z góry
Wiesz, kiedy chcesz zakończyć sylwestrowe świętowanie? Istnieje możliwość zaplanowania przejazdu, ustawiając datę i godzinę powrotu. Wtedy kierowca pojawi się pod wskazanym adresem o wyznaczonej godzinie.

 

Źródło: /Uber

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze