Maseczki z jonami srebra w Biedronce

i

Autor: Bartłomiej Łęczek/SE

Maski ochronne na twarz w Biedronce. Sprawdź, ile kosztują i jak wyglądają? [ZDJĘCIA]

2020-04-09 12:40

Z związku z epidemią koronawirusa nasze codzienne życie zmieniło się nie do poznania. Wprowadzane przez rząd ograniczenia mają na celu maksymalne zredukowanie rozprzestrzenia się choroby. Niezwykle ważna jest teraz higiena osobista i ochrona przez zarażeniem. Wielu ekspertów rekomenduje używanie maseczek i rękawiczek ochronnych podczas każdego wyjścia na zewnątrz. Problem jednak w tym, że w sklepach i aptekach zaczyna brakować tych produktów, w placówkach sieci Biedronka pojawiły się maseczki z jonami srebra w cenie 15 złotych na 3 sztuki.

Od wielu dni maseczki i rękawiczki to towar deficytowy, brakuje ich zarówno służbom medycznym jak i w sklepach i aptekach. W internecie zaś kwitnie handel, a produkty te osiągają zawrotne ceny. Warto zatem wspomnieć, że w sklepach sieci Biedronka pojawiły się maseczki z jonami srebra. Opakowanie trzech sztuk kosztuje 14,99 złotych. Co ważne, są one wielokrotnego użytku. Jak informuje producent wyrób przeznaczony jest do 5 cykli użytkowania, należy je jednak prać po każdym nałożeniu. Zastosowane w maseczce jony srebra mają działanie bakteriobójcze.

Czytaj również: Koronawirus. Poczta będzie OTWIERAĆ i CZYTAĆ listy? Ministerstwo wydało oświadczenie!

Zgodnie z wytycznymi rządu wybierając się na zakupy obowiązkowe jest korzystanie z rękawiczek. Inaczej sprawa wygląda w przypadku maseczek, nie ma jeszcze wymogu ich używania. Eksperci nie są zgodni czy maseczka uchroni przed zarażeniem, przyjęło się, że raczej zapobiega ona rozprzestrzenianiu się wirusa przez osobę chorą. Na pewno ma ona jednak wpływ na nasze zachowanie, nosząc maseczkę bardziej pamiętamy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i nie dotykamy rękoma ust i reszty twarzy.

Sprawdź także: Gang Słodziaków z Biedronki powrócił! Nowe zabawki

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze