Tarcza antykryzysowa. Nie będzie naliczanych kar za spóźnioną deklarację PIT

2020-03-25 17:14 KaJa
Pieniądze - zdj. ilustracyjne
Autor: Alicja / Pixabay Koronawirus: Rząd przyznał fundusze na pomoc szpitalom. Warmińsko-mazurskie dostało najmniej.

Jeszcze w środę, 25 marca Rada Ministrów ma przyjąć projekt tarczy antykryzysowej. To pakiet rozwiązań dedykowanym zarówno pracodawcom jak i pracownikom, która ma zminimalizować negatywne skutki nadchodzącego kryzysu ekonomicznego. Jak przyznał minister finansów Tadeusz Kościński jednym z założeń jest odroczenie lub umorzenie płatności należności podatkowych. W tym roku nie będą również naliczane kary z złożenie deklaracji PIT po czasie.

Tarcza antykryzysowa to projekt specustawy, która ma zabezpieczyć polskich przedsiębiorców i pracowników podczas nadchodzącego kryzysu ekonomicznego wywołanego epidemią COVID-19. Zaproponowane przepisy dotyczą między innymi dopłat przez państwo do wynagrodzeń zatrudnionych, dopłaty do postojowego, czy zwolnienie z płatności składek do ZUS-u i KRUS-u na okres 3 miesięcy.

 Czytaj również: Prezydent potwierdził. Rolnicy będą zwolnieni ze składki do KRUS-u

Jak poinformował na konferencji prasowej minister finansów Tadeusz Kościński nie będzie żadnych sankcji w przypadku spóźnienia się z deklaracją PIT. O 3 miesiące przesunięte zostaną także płatności zaliczek. Dodatkowo organizacje pozarządowe będą mogły rozliczać podatek CIT do końca maja.   

 

Najnowsze