Ivana Trump Donald Trump

i

Autor: Shutterstock; Julia Nikhinson/AP Ivana Trump Donald Trump

Wielkie majątki

Testament Ivany Trump. Jak potraktowała prezydenta USA?

2023-01-18 14:17

Ivana Trump, była żona Donalda Trumpa, zmarła w lipcu 2022 roku. Właśnie ujawniono jej testament. W swoim testamencie Ivana Trump większość majątku zapisała dzieciom. Była niania zgodnie z wolą Ivany Trump otrzyma mieszkanie za 1 mln dol. i psa. A co pozostawiła byłemu mężowi Donaldowi Trumpowi?

Testament Ivany Trump

Ivana Marie Trump z domu Zelníčková – czesko-amerykańska biznesmenka, pisarka i modelka. W latach 1977–1992 była małżonką miliardera, polityka i 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa. Zmarła w lipcu 2022 roku. Miała 73 lata. Znaleziono ją martwą w jej apartamencie na Manhattanie. Teraz ujawniono jej testament. Jak podzieliła swój majątek? Z dokumentu wynika, że majątek w wysokości 34 mln dol. został podzielony między jej dzieci, przyjaciół i organizacje charytatywne. Pojawiły się tam bardzo szczegółowe dyspozycje dotyczące pieniędzy, nieruchomości, ale nawet ubrań i...psa Tigera. W swoim testamencie Ivana Trump większość majątku zapisała dzieciom: Donaldowi Juniorowi, Ivance i Ericowi. 

Okazuje się, że sporo otrzyma Dorothy Curry, była niania dzieci i jednocześnie asystentka Ivany Trump. Zgodnie z wolą Ivany Trump kobieta otrzyma mieszkanie za 1 mln dol. i psa teriera. A co pozostawiła byłemu mężowi Donaldowi Trumpowi? I tutaj dla wielu może być spore zaskoczenie. Ivana Trump nic nie zapisała swojemu byłemu mężowi Donaldowi Trumpowi.

Donald Trump był 45. prezydentem USA. Zaprzysiężony został w 2017 roku. Prezydentem USA był do 20 stycznia  2021 roku. Po nim urząd objął Joe Biden.

Sonda
Kto był najlepszym prezydentem: Biden, Trump czy Clinton?
Pieniądze to nie wszystko Paulina Matysiak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze