Dodatkowe pieniądze dla emerytów! TOP 10 sposobów na zwiększenie emerytury

2021-11-22 13:44
Emeryci
Autor: SHUTTERSTOCK Emeryci

Wielu emerytów nie jest zadowolonych z wysokości świadczeń. Nawet pomimo przyszłorocznych zmian, życie statystycznego seniora dalekie jest od zamożności. Kwota emerytury może jednak się zmieniać nie tylko dzięki waloryzacji. Istnieje wiele sposobów, żeby podnieść wysokość świadczenia. Sprawdź, jak możesz powalczyć o wyższe świadczenie.

Nowe emerytury 2022

Emerytom co roku należy się wyższa emerytura. To za sprawa corocznej waloryzacji. Od jakiegoś czasu przyznawane jest trzynaste świadczenie, a jednorazowo została wypłacona czternastka. Do tego, od przyszłego roku niższe emerytury zostaną zwolnione z podatku. To jednak nie jedyny sposób na podniesienie wysokości świadczenia. Sam również możesz zadbać o wyższe świadczenie. Podpowiadamy, jak to zrobić. Seniorzy mają prawo do szeregu dodatków do rent i emerytury, to m.in. dodatek pielęgnacyjny, dodatek za tajne nauczanie, świadczenie pieniężne dla żołnierzy zastępczej służby wojskowej przymusowo zatrudnianych w kopalniach węgla, kamieniołomach, zakładach wydobywania rud uranu i batalionach budowlanych. Wypłacane są także dodatki dla inwalidów wojennych i dodatek kombatancki.

Inna metoda to wliczenie do kapitału początkowego lat opieki nad dzieckiem. Dotyczy to osób, które przed 1999 rokiem opiekowały się dzieckiem przebywając na urlopie wychowawczym. Kapitał początkowy można powiększyć o doliczenie okresu studiów, lub wliczając minimalne wynagrodzenie zamiast lat zerowych.

W jaki sposób powiększyć emeryturę - dowiecie się z poniższej galerii.

Emeryt posłał za kratki fałszywego policjanta
Sonda
Czy dorabiasz/planujesz dorabiać do emerytury?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze