InPost ma poważny problem. Awaria paczkomatów. Ważny komunikat. Co z paczkami?

2021-05-12 15:49 Mateusz Albin
paczkomat inpost
Autor: TOMASZ GOLLA / SUPER EXPRESS

InPost, sieć paczkomatów w Polsce zaliczył potężną awarię. Klienci którzy chcą odebrać przesyłki z paczkomatów InPost są odcięci od usług. - Notujemy opóźnienia związane z usuwaniem skutków awarii, dotyczy to zwłaszcza wysyłki kodów odbioru poprzez sms - poinformował InPost. Czy awaria wpłynęła na korzystanie z paczkomatów? Jak odebrać paczkę podczas awarii? Firma wydała wazny komunikat w tej sprawie.

Z powodu awarii sieci komórkowej, klienci InPost odczuli poważne kłopoty. Nie można m.in. sprawdzić statusu przesyłek, mogą pojawić się problemy z odbiorem paczek z paczkomatów. Problemy zgłaszają użytkownicy aplikacji. Wszystko z powodu awarii w usługach T-Mobile. Problem pojawił się we wtorek i po jakimś czasie poinformowano, że sytuacja została opanowana, a klienci mogą bez przeszkód korzystać z usług InPost. Szybko jednak pojawiły się komunikaty o wciąż trwających problemach. - Szanowni Klienci, we wtorek po godzinie 16 zostaliśmy poinformowani, że w krakowskim Data Center firmy T-Mobile nastąpiła awaria. Awaria w infrastrukturze T-Mobile spowodowała wstrzymanie działania naszej strony internetowej oraz aplikacji mobilnej. Do godziny 19.00 T-Mobile raportował, że awaria została usunięta, jednak w środę od rana nadal notujemy opóźnienia związane z usuwaniem skutków awarii, dotyczy to zwłaszcza wysyłki kodów odbioru poprzez sms - poinformował InPost. 

Kłopoty sprawiają także statusy przesyłek. Klienci skarżą się, że nie można zdalnie otworzyć paczkomatu, a po wpisaniu kodu skrytka nie otwiera się, chociaż system uznaje, że paczka została odebrana. - Czas odbioru paczek umieszczonych wczoraj w Paczkomatach zostanie wydłużony. Przepraszamy za zaistniałą sytuację. Robimy co w naszej mocy, aby wszystko wróciło do normy. Dziękujemy za cierpliwość i wyrozumiałość - zwrócił uwagę InPost.

Gigantyczny paczkomat zniknie z Biskupina
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze