Trzaskowski mówi o cenach masła. Zobacz, gdzie kupić najtańsze

2020-06-22 14:27
Masło
Autor: Getty images Ciepło, światło i powietrze sprawią, że masło jełczeje, co nadaje mu kwaśny, nieprzyjemny zapach i smak. Masło świeżo kupione może leżeć w lodówce przez 2 tygodnie. Możesz zamrozić je też na okres do 9 miesięcy, jeśli jest dobrze opakowane.

Masło już kilka miesięcy temu stało się symbolem drożyzny żywności, jego ceny poszybowały w górę, by po jakimś czasie nieznacznie opaść. Pół żartem, pół serio masło stało się poniekąd produktem luksusowym, a wszelkie promocje na ten produkt w sklepach biją rekordy popularności. Kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski pytany w TVP o ceny masła przyznał, że widział kostki nawet w cenie 8 złotych. Sprawdziliśmy ceny masła w polskich marketach, zobacz, gdzie najtaniej kupisz masło.

Biedronka i Lidl w maśle zauważyły dobry materiał na promocje i regularnie ogłaszają wielkie obniżki tego produktu. Najczęściej obowiązują one w przypadku kupienia więcej niż jednej kostki. W aktualnej ofercie Lidla znajdziemy masło królewskie extra w cenie 4,99 zł/200g. Biedronka zaś przygotowała dla swoich klientów wyjątkową promocje na masło, kupując trzy kostki masła extra polskie od Mlekovity za jedną zapłacimy jedynie 2,99 zł. To aż o 50 proc. mniej niż w tradycyjnej cenie.

Czytaj również: Biedronka promocje. Szalona promocja na ziemniaki. Warto zrobić zapas

Również w Kauflandzie znajdziemy promocje na masło extra polskie Mlekovity, tutaj będzie ono dostępne w cenie 3,33 zł. Miłośnicy margaryny mogą również przyjrzeć się margarynie śniadaniowej w cenie 2,49 zł. Również w Tesco znajdźmy masło a promocyjnej cenie, za kostkę masła „Tesco” zapłacimy 4,49 zł/200g, zaś masło extra polskie Mlekovity jest tutaj droższe niż u konkurencji i kosztuje 5,99 zł. Najdroższym masłem pozostaje jednak Osełka mało extra, za którego kostkę w Tesco należy zapłacić 7,99 zł. Co ważne jest większe, tradycyjnie kostka masła waży około 200g, a w tym przypadku otrzymujemy aż 300 g produktu. Więcej zapłacimy również za masła bardziej luksusowe czy te nie zawierające laktozy, których ceny zaczynają się od 5 zł w górę.

Sprawdź także: Polacy rezygnują z zakupów. Przerażające oficjalne dane

Wielka kolejka po zaświadczenie o prawie do głosowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze