Uczelnia powinna przesuwać nasze granice – Marek Waszkowiak dla AZiR

i

Autor: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju

Uczelnia powinna przesuwać nasze granice – Marek Waszkowiak dla AZiR

2021-01-15 0:00

– Warto studiować, ponieważ prędzej czy później pojawią się bariery blokujące awans lub możliwości podejmowania decyzji – mówi dr Marek Waszkowiak, rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie w wypowiedzi dla platformy edukacyjnej Akademia Zarządzania i Rozwoju (azir.edu.pl).

Jak zaznacza, paleta wydziałów uczelni jest bardzo szeroka – od energetyki po pedagogikę. Zapewnia także, że co roku zmieniany jest zakres programu nauczania – tak, aby jak najlepiej odpowiadał na aktualne zapotrzebowanie.

Kiedy Marek Waszkowiak rozpoczynał naukę 40 lat temu, standardem były zapewniające wielotorową edukację studia dzienne. Według niego, obecnie na znaczeniu coraz bardziej zyskują studia niestacjonarne, które umożliwiają pracującemu studentowi świadomy wybór studiów będących idealnym uzupełnieniem rozwoju zawodowego. – W tym momencie to ja, jako odbiorca edukacji, decyduję o tym, czego oczekuję od uczelni. I to nie zawsze musi być najlepsze uczelnia. Dla normalnego życia jest potrzebna uczelnia, która przesuwa nasze granice – uważa rektor WSKM. On sam jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizyczno-Chemicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i uzyskał stopień doktora na Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Czym warto kierować się przy wyborze studiów? Więcej w wypowiedzi Marka Waszkowiaka dla AZiR:

Akademia Zarządzania i Rozwoju, dostępna pod adresem azir.edu.pl, to innowacyjna platforma łącząca świat nauki ze światem praktyków. Misją AZiR jest wspieranie procesu edukacji i rozszerzanie go o praktyczne wskazówki oraz doświadczenia liderów biznesu i ekspertów. Na platformie znani menedżerowie, naukowcy i osoby będące autorytetami w różnych dziedzinach dzielą się swoimi przemyśleniami, radami i wskazówkami z osobami rozpoczynającymi karierę zawodową lub zastanawiającymi się nad wyborem kierunku studiów. Partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju jest Żabka Polska.

Więcej informacji na naszej stronie https://azir.edu.pl/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/AZiR.edu/

Akademia Zarządzania i Rozwoju

i

Autor: Materiały Prasowe
Najnowsze