Lotnisko Chopina

i

Autor: Lotnisko Chopina Lotnisko Chopina

Uniknij kwarantanny po przylocie do Polski! Nowy punkt testów w kierunku COVID-19 na Lotnisku Chopina!

2021-04-02 10:19

Już od 1 kwietnia bezpośrednio na Lotnisku Chopina można wykonać testy diagnostyczne w kierunku COVID-19 w punkcie prowadzonym przez Centrum Medyczne Damiana. To odpowiedź na rozporządzenie polskiego rządu z dnia 30 marca, które obejmuje osoby podróżujące do naszego kraju ze strefy Schengen i spoza niej. Nowy punkt diagnostyczny Centrum Medycznego Damiana będzie otwarty w godzinach kursowania samolotów, oferując podróżnym możliwość wykonania tuż po wylądowaniu testu antygenowego, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach w języku polskim i angielskim.

Testy na Covid-19 na lotnisku Chopina w Warszawie

Zgodnie z nowymi zasadami podróżni przybywający do Polski ze strefy Schengen podlegają kwarantannie, z której mogą być zwolnieni, jedynie wówczas, gdy przedstawią negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa. Musi być on wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy. Natomiast podróżni, którzy zostali poddani kwarantannie w Polsce, będą mogli wykonać badanie, którego negatywny wynik zakończy okres kwarantanny. Z kolei zasady dla podróżnych przybywających do Polski spoza strefy Schengen mówią, że każdy z podróżujących bez wyjątku jest kierowany na kwarantannę. Nie zwalnia z niej test wykonany w kraju, z którego przybywa dana osoba, chyba że pasażer podróżuje z kraju UE nienależącego do Schengen. W takim wypadku może okazać wynik testu wykonanego w kraju, z którego przyleciał.

Testy na Covid-19 od ręki na lotnisku w Modlinie! Wyniki w dwóch językach. Ile to kosztuje?

Tłum na Dworcu Centralnym w Warszawie
Sonda
Czy testy na Covid-19 na lotniskach powinny być bezpłatne?

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób podróżujących samolotem, z początkiem kwietnia został uruchomiony punkt do wykonywania testów w kierunku COVID-19 dla pasażerów przylatujących ze strefy Schengen na Lotnisko Chopina w Warszawie. To efekt współpracy stołecznego portu z Centrum Medycznym Damiana. Pasażerowie są dowożeni autobusem bezpośrednio z samolotu do punktu testowania, który zlokalizowany jest w przestronnej części terminala, tuż przy hali odbioru bagażu. Tam w komfortowych warunkach mogą wykonać test, dzięki któremu nie zostanie na nich nałożona kwarantanna.

Punkt jest zlokalizowany w strefie gate 34-35. Pasażerowie mogą w nim wykonać test antygenowy, którego wynik dostępny jest już po 15 minutach. Nie ma konieczności dokonywania zapisów. Koszt badania wynosi 170 zł (płatność jedynie za pomocą karty).

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze